Moteriškų ir vyriškų megztinių mados tendencijos 2018-aisiais

Moteriškų ir vyriškų megztinių mados tendencijos 2018-aisiais

megztiniai


Megztiniai, džemperiai, golfai ir puloveriai leidžia mums jaustis jaukiai ir šiltai, šaltuoju metų laiku. Kaip ir daugelis kitų moteriškų drabužių, megztiniai pasiskolinti iš vyriškos spintos. Todėl šiame straipsnyje stengsimės skirti dėmesio tiek moteriškiems, tiek vyriškiems megztiniams, kurie bus madingi 2018-aisiais.

Tačiau, negalime nepaminėti įdomaus fakto, kad megztinius, kaip ir mažą juodą suknelę, į moteriškąjį garderobą įliejo žymioji Koko Šanel (Coco Chanel). Juos ji nusižiūrėjo nuo sportininkų aprangos. Dizainerė suprato, kad moterims šis drabužis idealiai tiks, derinimui su sijonais, kelnėmis ir kostiumais.

Taip megztiniai ir puloveriai persikėlė iš drabužių, dėvimų sportuojant ir aktyviai ilsintis, į kasdieninio garderobo gretas. Tačiau, laikui bėgant, dizaineriai ėmė dar liberaliau žiūrėti į šią aprangos detalę – dabar megztinius galime išvysti net prabangiausiose kolekcijose. Mados kūrėjai juos siūlo netgi kaip vakarinio įvaizdžio kūrimo dalį, ką jau bekalbėti apie dalykinį ar romantišką stilių.

Tad, kokiais gi megztiniais puošimės 2018-aisiais metais? Visų pirma, svarbu pastebėti, kad šie metai bus bekompromisiai, nepaisantys aukso viduriuko taisyklės. Nešiosime arba itin trumpus arba labai smarkiai prailgintus megztinius, kurie sieks netgi klubų vidurį, virsdami megztomis tunikomis ir suknelėmis. Pakalbėkime apie abu šiuos modelius plačiau.

Trumpi megztiniai – vienas 2018-ųjų metų kraštutinumų

Paskutiniu mados klyksmu tapo moteriški megztiniai, kurių ilgis siekia taliją. Tiesa, jie skynėsi sau kelią į mados olimpą jau 2017-aisiais, tačiau savo pozicijų neapleis ir šiais metais. Šie megztiniai primins mums 80-ųjų stilių ir skatins atsigręžti į disko amžiaus madą. Tokio tipo megztiniai moterims suteikia įvaizdžiui dinamiškumo ir jaunina. Jie puikiai žiūrisi su klasikinėmis kelnėmis, paaukštintu liemeniu, kurios taip pat itin madingos šiuo sezonu, džinsais bei įvairaus stiliaus sijonais.

trumpas megztinisfoto@pinterest

Ypatingai gražiai trumpi megztukai atrodo panelėms ir moterims, turinčioms liekną figūrą. Tačiau ir apvalesnių formų merginos ir moterys gali puoštis trumpais megztukais. Tiesiog reikia tinkamai suderinti megztuką su kitais drabužiais. Toks drabužis, dažnai vadinamas bolero, gali būti puikus pasirinkimas toms damoms, kurių figūra išsiskiria plačiais pečiais. Tokie megztinių modeliai puikiai maskuoja šį netobulumą, suteikdami dailiosios lyties atstovėms moteriškumo ir elegantiškumo. Daugiau apie drabužių derinimą prie skirtingų figūros tipų, skaitykite čia.

Sutrumpintas, lengvas bolero puikiai atrodys, suderintas su medvilninėmis palaidinėmis. Toks derinys itin tinkamas biuro aplinkai, dėl klasikinio įvaizdžio, kurį lengva išgauti, naudojantis šiuo komplektuku. Tuo tarpu, vyriškos lyties atstovams dizaineriai taip pat siūlo sutrumpintus megztinių modelius. Tačiau, skirtingai nei moteriški, jie nėra išskirtinai trumpi, greičiau jau primena vos patrumpintus klasikinius modelius. O išskirtinis 2018-aisiais metais vyrams dizainerių siūlomų patrumpintų megztinių bruožas – aukštas, pašiltintas kaklas. Tokio stiliaus vyriški megztiniai apsaugo nuo šalčio ir suteikia įvaizdžiui vyriško grubumo.

megztiniai vyrams

Kadangi užsiminėme apie klasikinius vyriškus megztinius, verta paminėti ir tai, kad klasika, kaip žinia, niekada nesensta. Besirinkdami klasikinį megztinį nesuklys nei stilingi miesto jaunuoliai, nei solidūs džentelmenai. Tačiau, yra keletas taisyklių, kuriomis verta vadovautis, renkantis šio stiliaus vyriškus megztinius. Visų pirma, ir 2018-aisiais aktualiais išliks vieno tono klasikiniai megztiniai vyrams. O, kalbant apie spalvas, stipriosios lyties atstovai turėtų teikti pirmenybę dalykinėms, tradicinėms spalvoms: baltai, juodai, pilkai ir tamsiai mėlynai.

klasikinis megztinis

Dideli megztiniai – kitas 2018-ųjų kraštutinumas

Kitas 2018-ųjų kraštutinumas – оversize megztiniai ir megztiniai, pūstomis rankovėmis. Vienu žodžiu nusakyti šią tendenciją galima kaip, tiesiog, didelių megztinių bumą. Bus itin madinga dėvėti „dydžiu didesnius“ megztinius. 2018-ųjų mados podiumus užgriuvo ilgi, dideli, ryškūs ir platūs megztiniai. Kitaip tariant, raktinė sąvoka, apibūdinanti 2018-ųjų metų megztinių madą – apimtis. Ir ji visai nesikerta su trumpų megztinių banga, besitęsiančia nuo praeitų metų.

oversize stiliaus megztinisfoto@polyvore

Kaip ir minėjome – 2018-aisiais kraštutinumai žengia greta. O klasikinio ilgio megztiniai bus dažniau aptinkami vyrų, o ne moterų spintose, nes dailiosios lyties atstoves dizaineriai stengiasi apgobti kuo šiltesniais ir didesniais megztiniais. Vizualiai susidarys įspūdis, kad daugelis damų suklydo, pasirinkdamos dydžiu ar keliais didesnius megztinius. Tačiau, elegancija ir moteriškumas niekur nedingsta: megztiniai bus puošiami romantiškomis aplikacijomis, brangiųjų akmenų ir metalų imitacijomis, aksominiais intarpais ir kutais.

Iš praėjusiųjų, Gaidžio metų, mus pasiveja ir stambių, tarsi močiutės rankomis megztų pynių mada. Atsikartos ir ilgų, plačių rankovių stilius. Kuo labiau nestandartines rankoves pasirinksite, tuo geriau! Naujovė, kuria skirsis šių ir praeitų metų megztinių rankovės – dar drąsesni jų stiliaus eksperimentai. Pavyzdžiui, – dizaineriai siūlo rinktis megztinius, kurių rankovės surauktos taip, kad primintų armoniką.

siltas megztinisfoto@pinterest

Platesnį šių ir praėjusiųjų metų megztinių mados panašumų ir skirtumų vaizdą susidarysite perskaitę prieš metus mūsų publikuotą straipsnį apie 2017-aisiais metais populiarius megztinius. Galbūt atrasite dar keletą Jums patikusių, gal nebe tokių aktualių, bet vis viena žavių idėjų. Juk jau spėjome įsitikinti tuo, kad tinka ne vien tik tai, kas madinga, bet ir tai, kas atkartoja mūsų stilių bei dera su mūsų vidiniu pasauliu, mados suvokimu.

Daugiau apie 2018-iaisiais madingus vyriškus megztinius

Jau kalbėjome apie klasikinių vyriškų megztinių spalvas. Laikas aptarti madingus jų modelius. 2018-aisiais bus madingi (kaip ir minėjome) vieno tono, ramių atspalvių megztiniai. Tačiau nepaminėjome, kad šie megztiniai turėtų būti apvaliu kaklu ir, pageidautina, su rankogaliais. Puikų tokio, 2018-aisiais madingo vyriško megztinio pavyzdį galite pamatyti čia.

Tai puikus pasirinkimas oficialiai aplinkai. Toks megztinis puikiai atrodys, suderintas su klasikinėmis kelnėmis ir marškiniais, kas leis neatitolti nuo oficialaus aprangos kodo. Minėto stiliaus megztinis tiks ir tradicinio, santūraus stiliaus gerbėjams. Vyrai, pasipuošę jais, visada atrodys pasitempę ir elegantiški.

Tačiau, ne paslaptis, kad daugelis jaunų vyrų, kurie yra nevaržomi griežto aprangos kodo, ieško kažko kitokio, labiau traukiančio akį. Tokiems vyrams tiks oversize stiliaus megztiniai. Tai ganėtinai drąsus megztinio modelis, tiksiantis aukštiems vyrams. Žinoma, šio stiliaus drabužiais labiau pritinka puoštis neoficialioje aplinkoje, laisvalaikiu.

oversize megztinis vyrams

Taip pat, kaip ir moteriškų megztinių mados viršūnėse, taip ir vyriškajame stiliaus Olimpe nuo praėjusiųjų metų savo pozicijų neapleidžia megztiniai, puošti stambiomis pynėmis. Dizaineriai siūlo skirtingo dydžio, tačiau, visada išraiškingas pynes ir kitus raštus. Tokiu megztiniu gali pasipuošti ir dalykinio stiliaus atstovai, žinoma, jeigu megztinis bus vieno tono, ramių atspalvių.

Ką išsaugojome iš 2017-ųjų ir kas naujo – 2018-aisiais?

Taigi, iš 2017-ųjų mus pasiveja itin trumpi ir net kiek per dideli megztiniai. Tačiau, 2018-aisiais, skirtingai, nei 2017-aisiais, apimtis tampa kur kas svarbesne sudedamąja dalimi. Ji pastebima ne tik megztiniuose, kaip visumoje, bet ir apgaubia atskiras šio drabužio dalis. Must have elementu tampa megztiniai pūstomis, išraiškingo dydžio rankovėmis.

Mados mylėtojoms ir mylėtojams bus privalu eksperimentuoti ne tik ilgiais, bet ir pynėmis, raštais. Pastarieji, primenantys močiučių mezginius irgi atsiveja mus iš 2017-ųjų. Tad panašumų išties išlieka nemažai. Tačiau 2018-ieji dar tolerantiškesni eksperimentams ir atneša mums platesnę gamą megztinių, priversiančių aiktelėti net visko mačiusius.