5 figūrų tipai ir kaip drabužiais pabrėžti savo kūno privalumus!

5 figūrų tipai ir kaip drabužiais pabrėžti savo kūno privalumus!

             Pripažinkime – juk yra buvę, kai pavydžiu žvilgsniu palydime kitą moterį, kuri atrodo puikiai, žavingai ir žaismingai. Kartais visai pamirštame, kad taip atrodyti padeda ne tik gražūs drabužiai. Iš esmės pats drabužių grožis susideda iš mūsų pačių grožio suvokimo, stiliaus pojūčio, gebėjimo derinti. Neužtenka užsivilkti gražaus, madingo, brangaus drabužio. Gali būti, kad ta moteris, kurią matėte gatvėje aną dieną buvo apsirengusi pačius paprasčiausius drabužius, o puikios išvaizdos paslaptis paprastesnė nei paprasta – pagrindinių gero stiliaus taisyklių žinojimas ir savo kūno linkių pažinimas. Įsidėmėkite paprastą tiesą – tai, kas tinka vienoms, nebūtinai tiks jums (dažnesniu atveju netiks!).

Prieš eidamos į parduotuvę (juolabiau užsisakinėdamos drabužius internetinėse drabužių parduotuvėse!) jūs jau turite žinoti, kad Jums netinka varpo formos midi sijonai, siaurėjantys džinsai, V formos tipo megztukai, tačiau puikiai atrodote su sujuosiama suknele, ilgu platėjančiu sijonu ir t.t.

 

Smėlio laikrodžio figūra

 

Aprašymas. Moterys su šia figūra pasižymi nedidele juosmens apimtimi lyginant su viršutine dalimi ir klubais. Krūtinė ir šlaunys yra maždaug tokios pat apimties. Turbūt nesuklysime pavadindami šį figūrros tipą vienu seksualiausių – grakšti talija ir subtilūs krūtinės ir sėdmenų apvalumai.

Tinkančių drabužių ypatybės. Jei jūsų kūno linijos primena smėlio laikrodį, galite džiaugtis grakščiu liemeniu ir jį pabrėžti. Dėvėkite susiaučiamas palaidines ir sukneles, nepraleiskie galimybės juosmens papuošti dirželiu, rinkitės sijonus su aukštu juosmeniu. Venkite baggy stiliaus (apdribusių) drabužių: ypač kelnių. Šios figūros tipui tinka švelniai prigludusios arba į apačią lengvai platėjančios kelnės. Rinkitės labiau prigludusius (tačiau nevaržančius!), lengvai krintančius drabužius, venkite gausių nėrinių, perdengimų ir sluoksniavimų. Taip pat patartina rinktis drabužius su suapvalintais, minkštais ir lengvais siluetais, apeikite tiesaus kirpimo, griežtus drabužius. Nelėmenuotos, maišo tipo suknelės – ne jums. Pabrėžkite savo taliją ir kitus privalumus!

 

Apversto trikampio figūra

 

Aprašymas. Moterys turinčios šią figūros formą pasižymi plačiais pečiais, dažnai didesniu biustu. Apatinė kūno dalis gerokai siauresnė lyginant su viršutine. Esant tokiai figūrai geriau rinktis drabužius, kurie pabrėžia jūsų pečių dailumą ir subtiliai paslepia blankesnes talijos linijas. Tad kaip rengtis?

Tinkančių drabužių ypatybės. Ryški pečių linija – jūsų pasididžiavimas – parodykite tai! Turbūt net nekyla klausimų, kokio tipo suknele turėtumėte pasipuošti šventinį vakarą. Geriausias pasirinkimas – pečių nedengianti suknelė su liemenį pabrėžiančiais elementais – nėriniais, papildomos medžiagos pasluoksniavimais ties liemeniu ar klubais. Geriausiai šiam figūros tipui tinka ties krūtine tiesiai krintančios suknelės. Renkantis sijonus turėtumėte laikytis tokio pat principo – nuo liemens sijonas turėtų lengvai kristi žemyn platėjančia linija. Paprasčiau tariant jums puikiai tiks suknelės ir sijonai, primenantys varpelio arba A raidės formą. Patarimas: jei apnuoginate pečius rinkitės suknelę, ar sijoną, kuris visiškai pridengtų jūsų kojas, o jeigu atidengiate kojas stenkitės, kad viršutinė kūno dalis būtų kaip galima labiau pridengta. Renkantis kelnes taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad tiks tokios, kurios ties klubais bus dekoruotos, sluoksniuotos. Ypač geras pasirinkimas kelnės su išraiškingomis kišenėmis.

Viršutiniai daliai patartina rinktis neperkrautus, aiškius, vienspalvius vertikalaus siuvimo drabužius. Vadinasi tokio principo turite laikytis, besirinkdamos palaidines, švarkelius. Venkite raukinių ties pečiais, dekoruotų antpečių, drabužių su petukais. Taip pat nepatariame rinktis V, U formos palaidinių ir pustų, platėjančių rankovių. Kitaip tariant, neslėpkite tai, ką turite, tačiau ir nebedidinkite to papildomomis priemonėmis. Na, o apatinė dalis priešingai – čia sukoncentruoti galite visą drabužių manieringumą, spalvas, aksesuarus, nėrinius, papūtimus, medžiagos perteklių, horizontalias linijas.

 

Stačiakampio formos figūra

 

Aprašymas. Šios figūros ypatybės – šlaunų, liemens ir pečių linija yra maždaug vienoje trajektorijoje – to paties pločio. Tai figūra, kuriai nereikia nieko slėpti, tačiau reikia gebėti pabrėžti pagrindinius moteriškumo akcentus – liemenį, klubus, pečius, krūtinę.

Tinkančių drabužių ypatybės. Jums puikiai tiks suknelės ir palaidinės su ovalo formos iškirptėmis, ilgesni tiesaus siuvimo švarkai, megztukai ir palaidinės gali būti dekoruoti nėriniais, aukštomis apykaklėmis. Tinkamiausia sijono forma – trapecija. Platūs, siauri sijonai ir kelnės - ne jums. Rinkitės pusiau aptemptus drabužius, o kur įmanoma ir dera liemenį lengvai apjuoskite dirželiu – taip pabrėšite neryškią savo taliją.

Nebijokite užsivilkti kuo daugiau drabužių, kuriuos sluoksniuodamos paryškinsite jums norimas figūros linijas.

 

Kriaušės formos figūra

 

Aprašymas. Platūs klubai ir neišraiškinga viršutinė dalis – tai pagrindinė skiriamoji ypatybė moterims su šia kriaušės formos figūra. Taigi renkantis drabužius svarbu pabrėžti, paryškinti viršutinę kūno dalį – pasistengti sukurti simetrijos iliuziją tarp viršutinės ir apatinės kūno dalių. Taip pat svarbu atskleisti talijos dailumą.

Tinkančių drabužių ypatybės. Nevenkite petukų palaidinėse, suknelėse, švarkeliuose – tai padidins jūsų viršutinės dalies apimtis. Gilesnės V formos iškirptės, išraiškingos apykaklės yra tai, kas jums puikiai tinka. Rinkitės drabužius, kurie aptempia jūsų kūną iki klubų, o nuo jų po truputį platėja tolyn. Venkite tulpės formos sijonų ir suknelių, taip pat nepatariame rinktis kelnių, sijonų žemu liemeniu.

 

Obuolio formos figūra

 

Aprašymas. Šiam figūros tipui būdinga panaši pečių ir klubų apimtis ir visiškai neišraiškinga liemens forma. Šios figūros savininkės turi skirti nemažai laiko tinkamų drabužių paieškoms, tačiau svarbiausia žinoti pagrindines taisykles. Jūsų užduotis – pailginti figūrą, o tai padaryti galite išilginių ir vertikalių siluetų pagalba bei subtiliu spalvų skaidymu.

Tinkančių drabužių ypatybės. Nepabijokite rinktis masyvių, ryškių aksesuarų, kurie nukreiptų akis nuo jūsų talijos. Rinkitės patogias ir krūtinę pakeliančią liemenėlę ir apimtis mažinančius apatinius. Venkite spalvingų drabužių, stipriai aptemptų sijonų, suknelių, kelnių. Kelnes apskritai stenkitės keisti lengvai krintančiomis suknelėmis ir sijonais. Jums svarbu išlaikyti subtilumą ir saiką visame kame. Rinkitės vienspalvius figūrą prailginančius drabužius, gilesnes suknelių ir palaidinių iškirptes. Drabužiai neturi būti pernelyg aptempti, o rūbų medžiagą rinkitės tamprią ir lengvai krintančią. Bateliai aukštesniu kulnu pabrėš jūsų moteriškumą, padarys jūsų laikyseną grakštesnę – jausitės pasitikinti savimi!

Tad kaip ieškant sau tinkančių drabužių pasirinkti optimaliausią variantą? Atsakymą slepia jūsų kūnas!

figuros tipai