
Skirtingi aprangos stilių ypatumai! 4-asis Jus tikrai nustebins!
Žymioji Coco Chanel yra pasakiusi: „Jei nori būti nepakeičiama, nuolat turi keistis“. Mes manome, kad ši mintis puikiai atspindi šiuolaikinei moteriai tenkantį vaidmenį atlikti keletą skirtingų vaidmenų. Skamba paradoksaliai, bet tai tiesa: vienaip rengiamės ir šukuojamės, eidamos į darbą, kitaip – keliaudamos pasivaikščioti su šeima, trečiaip – skubėdamos į darbo vakarėlį ar dalykinį susitikimą. Todėl privalome nuolat keistis, tuo pačiu, neprarasdamos savęs. Atrasti ir išlaikyti savo individualumą bei išsiugdyti nepriekaištingą stiliaus jausmą – vienas svarbiausių uždavinių moters gyvenime.
Skirtingi stiliai skirtingoms gyvenimo sritims
Tam, kad atrastumėte save ir savo stilių, turite žinoti, kokią save regite pati, kokia atrodote aplinkiniams ir atrasti pusiausvyrą tarp šių dviejų požiūrių. Kartais privalome puoštis pagal griežtus standartus, kartais galime leisti sau atsipalaiduoti ir išreikšti savo individualumą. Tačiau turime gebėti nuolat atnaujinti savo įvaizdį ir pritaikyti jį skirtingoms gyvenimo sritims. Tad trumpai aptarsime skirtingus stilius, tinkančius skirtingoms gyvenimo sritims: darbui, sportui ir laisvalaikiui, pirmenybę atiduodami vakarinės aprangos diktuojamoms taisyklėms.
Mada dabar tapo tokia įvairialype, kad net vienas konkretus stilius turi keletą krypčių. Pavyzdžiui, dalykinis stilius turi dvi pagrindines atšakas: formalųjį ir laisvąjį. Dar yra ir vadinamasis Business Best – griežčiausias dalykinės aprangos stilius. Tačiau jį taiko tik itin griežtą aprangos kodą turinčios įmonės. Dažniausiai biure dirbanti moteris gali apsiriboti formaliuoju dalykiniu stiliumi.
Formalusis dalykinis stilius
Svarbiausias aspektas, į kurį turėtų atkreipti dėmesį moteris, besivadovaujanti šiuo aprangos stiliumi, yra tas, kad apranga turi būti stilinga, ir, tuo pačiu, labai paprasta. Ir, jeigu moters, kurios darbe galioja griežtasis Business Best kodas, aprangoje nepageidaujami jokie ornamentai ar grafika, formalusis dalykinis stilius kiek laisvesnis, ir leidžia smulkių juostų ar kitų geometrinių figūrų įpynimą.
Na, o kalbant apie spalvas, čia priimtina klasikinė paletė: pradedant juoda ir balta spalva, baigiant pasteliniais rusvos ar rausvos spalvos atspalviais. Jeigu esate ryškesnių tonų gerbėja, nesuklysite pasirinkusi bordo, violetinę ar kiek prislopintą raudoną, žalią ir mėlyną spalvas. Nederėtų derinti daugiau nei trijų spalvų. Taip pat atsargiai rinkitės aksesuarus: jeigu jie ryškūs ar raštuoti, drabužiai, prie kurių juos dėvėsite, turėtų būti vienos spalvos.
Visada išlošite pasirinkusi klasikinės baltos palaidinukės ir juodų kelnių derinį, kurį galite paįvairinti kontrastingos spalvos, tačiau, akies nerėžiančiu šalikėliu. Ir žinoma, nepamirškite apie laikrodžio svarbą dalykinio įvaizdžio ansambliui užbaigti. Apie šį nepakeičiamą aksesuarą skaitykite kitame mūsų straipsnyje. Ir, žinoma, pagrindinis kriterijus, kuriuo turėtų vadovautis kiekviena karjeros siekianti dama, – drabužių kokybė.
Formalusis dalykinis stilius leidžia ir (priklausomai nuo situacijos) palaidus plaukus, bei trumpesnes (vadinamąsias trijų ketvirčių) rankoves. Taip pat, jeigu Jūsų darbovietėje galioja pastarasis stilius, galite puoštis ir nedideliais, lakoniškais brangiųjų metalų papuošalais. Na, o pagrindinis avalynei taikomas reikalavimas – ji turi būti uždara. Kulniukas pageidautinas, bet jis neturėtų būti pernelyg aukštas. O sijonas turėtų būti klasikinio ilgio.
Laisvasis dalykinis stilius
Šiam stiliui būdingas klasikinių, dalykinių ir kasdieninių drabužių derinimas. Kitaip nei formalusis ar griežtasis, šis stilius leidžia rinktis ryškesnius drabužius. Jeigu Jūsų darbo atmosfera kiek liberalesnė ir galite rinktis kasdieninio tipo drabužius, derindama juos su klasikiniais rūbais, susikursite kur kas paprastesnį ir nerūpestingesnį įvaizdį. Laisvasis dalykinis stilius leidžia ir megztukus ar kardiganus, vietoje švarkelio, kiek trumpesnius sijonus. Tačiau pernelyg trumpas sijono ilgis ar gili iškirptė – nepageidautini.
Pastarasis stilius taip pat leidžia atviresnę avalynę ar balerinas. Laisvąjį dalykinį stilių gali papildyti kokybiška bižuterija. Tačiau tam, kad įvaizdis neatrodytų vulgarus, rinkitės kuklius papuošalus ir vienu metu nederinkite daugiau nei kelių pagrindinių papuošalų ar aksesuarų. Tačiau, atminkite, kad aptariamasis stilius leistinas ne visur ir ne visada. Todėl, jeigu Jūsų darbovietėje galioja pakankamai griežtas aprangos kodas, rinkitės uždaresnius, klasikinio stiliaus drabužius ir tikrai neapsiriksite.
Sportinis stilius
Kiekvienai iš mūsų laisvalaikiu dėvima apranga – galimybė išreikšti savo individualumą. Tačiau, tuo pačiu, mes norime jaustis patogiai ir pasitikėti savimi, kai sportuojame ar renkamės šio stiliaus drabužius kitoms, neoficialioms progoms. Tam, kad pasitikėtumėte savimi, o drabužiai nevaržytų Jūsų laisvės, svarbu rinktis patikimų gamintojų sportinę aprangą. Getstyle.lt elektroninėje parduotuvėje siūlomi originalūs, visame pasaulyje žinomų prekių ženklų sportiniai drabužiai moterims. O tam, kad Jums būtų lengviau, priimti tinkamą sprendimą, pateikiame keletą pagrindinių sportinio stiliaus reikalavimų.
Visų pirma, klaidinga manyti, kad sportinis stilius tinka tik pasipuošti, susiruošus į sporto klubą. Esame tikri, kad bent vieną šiuolaikinio sportinio stiliaus detalę rasite ir savo spintoje, net ir tuo atveju, jeigu nesate šio aprangos stiliaus gerbėja. Megztukai, džemperiai, kardiganai, patogios tamprės: visi šie rūbai gali būti priskiriami sportiniam stiliui. Jau minėjome, kad pagrindinis kriterijus, taikomas sportinio stiliaus aprangai – jos patogumas. Tačiau lygiai taip pat svarbi kokybė ir universalumas.
Pasipuošusios tokiais rūbais galėsite išeiti pasivaikščioti vakare, nueiti su draugais į kavinę, užsukti į parduotuvę ir net nueiti į darbą (jeigu Jūsų darbovietėje nenustatytas griežtas aprangos kodas). Pasipuošus šiais drabužiais, nesunku atrodyti stilingai ir pasitikėti savimi bet kurioje situacijoje. O tai ir yra pagrindinės savybės, paverčiančios moterį tikra deive! Tačiau kiekviena deivė kartais nori sužibėti ryškiau už kitas. Štai tada mes pasitelkiame vakarinį aprangos stilių.
Vakarinis aprangos stilius
Turbūt niekada nesuklysite, prašmatniam vakarėliui pasirinkusi mažą juodą suknelę, o jeigu ji bus dar ir dekoruota nėriniais ar prašmatniai atrodančiais karoliukais ir žvyneliais, Jūsų susikurtas įvaizdis nepaliks abejingų! Bet kuriuo atveju turėtumėte vadovautis viena taisykle: vakariniai drabužiai moterims turėtų būti puošnūs ir turėti bent mažytę seksualumo užuominą. To pasieksite, besirinkdamos prabangius audinius, įvairius puošybos variantus, kokybiškus aksesuarus. Puošnumo įspūdis išaugs, apsiavus aukštakulnius.
Svarbu paminėti ir du pagrindinius vakarinės aprangos stilius. Turime omenyje „White Tie“ ir „Black tie“ aprangos kodus. Pirmasis reiškia, kad Jūs pakviesti į aukščiausio lygio vakarėlį. Moteris tokiame vakarėlyje privalo vilkėti ilgą, iš prabangaus audinio pasiūtą, pageidautina, baltą suknelę (dar leistinos juoda ir šviesiai sidabrinė suknelės spalvos). Aukštakulniai – tik uždari, šukuosena – idealiai atrodanti (neleidžiami palaidi plaukai), kuklūs aksesuarai.
„Black tie“ – pusiau formalus vakarinės aprangos stilius, kur kas laisvesnis už pirmąjį. Suknelė, šiuo atveju, vis vien išlieka ilga, bet jai nebetaikomi spalvos apribojimai. Alternatyva suknelei galite pasirinkti ilgo sijono ir solidžios palaidinės ar prabangaus megztinio derinį. Tačiau batus, vis viena, reikėtų rinktis aukštakulnius. Tačiau, solidžios išvaizdos, lygiapadės basutės taip pat leistinos.
Apžvelgėme pagrindinius moterims skirtos aprangos stilius. Tačiau, kad ir kurį iš jų pasirinktume, siekdamos nuolat keistis tam, kad išliktume nepakeičiamomis, turime laikytis kai kurių taisyklių. Gebėjimas jų laikytis ir jas interpretuoti, atspindi mūsų išsiugdytą stiliaus jausmą. Tačiau, kartais leiskime sau nukrypti nuo taisyklių, paimprovizuoti ir tapti mažomis mergaitėmis, kurioms išsimatuoti visas mamos sukneles – vieni juokai!
drabuziai moterims