
Laikrodis: būtinybė ar stilingas aksesuaras?
Šių laikų suirutėje visi siekiame kontroliuoti laiką. Pirmieji rankiniai laikrodžiai sukurti 1868-aisiais. Tuo metu jie buvo laikomi labiau puošmena, skirta moterims, o jų prabangus dizainas išsiskyrė brangių medžiagų ir brangakmenių gausa. Todėl įsigyti tokį aksesuarą galėjo ne kiekvienas. Laikai keitėsi ir, pamažu, laikrodis tapo neatsiejama daugelio žmonių garderobo dalimi. Tačiau, dabartinę rinką vis labiau užkariaujant išmaniesiems įrenginiams, laikrodis, iš vienos pusės, tarsi tampa mažiau reikalingu (juk laiką pasitikrinti galime išmaniajame telefone), tačiau, iš kitos pusės, šis aksesuaras virsta prabangos preke, reprezentuojančia nepriekaištingą šeimininko skonį.
Laikrodžių segėjimo etiketas
Vis dėlto, nepaisant laikrodžių modelių pasirinkimo gausos, visada aktualiausiais išlieka klasikiniai laikrodžiai. Juos dėvime darbe, vykdami į verslo susitikimus ar kviestines vakarienes. Tokioje aplinkoje privalu išmanyti šio aksesuaro segėjimo etiketą. Štai kelios stiliaus paslaptys ir taisyklės, kurias privalu žinoti kiekvienam savo įvaizdžiu besirūpinančiam džentelmenui ir stilingai damai.
Dažniausiai užduodamas klausimas, susijęs su laikrodžių nešiojimo etiketu: ant kokios rankos segėti šį aksesuarą. Čia galiojanti, labiausiai paplitusi, taisyklė skelbia, kad laikrodžiai nešiojami ne ant dominuojančios rankos, grynai praktiniais sumetimais, siekiant apsaugoti laikrodžius nuo sudužimo. Ir tuo tikslu, kad šis aksesuras nekliudytų judesiams.
Ne ką mažiau svarbu pasirinkti tinkamą dirželio ilgį. Vyriškiems laikrodžiams taikomi reikalavimai neleistinu laiko tiek pernelyg laisvą, tiek per daug riešą kaustantį dirželį. Aukso viduriuką atrasite, pasimatavę laikrodį: atstumas nuo laikrodžio dirželio iki Jūsų riešo turi būti lygus Jūsų rodomojo piršto pločiui. Moterims tokie griežti reikalavimai netaikomi, bet, besiruošdamos į dalykinį susitikimą, dailiosios lyties atstovės taip pat turėtų laikytis minėto principo.
Kitas aspektas, susijęs su laikrodžių pasirinkimu, paisant visuotinai priimtinų taisyklių, – laikrodžio korpuso dydis. Tai yra individualus parametras ir taikyti jį reikėtų pagal šeimininko rankos plotį. Jeigu Jūsų riešas plonas, – platus laikrodžio korpusas Jums netiks. Ir atvirkščiai. Taip pat svarbu žinoti, kad oficialioje aplinkoje segimo laikrodžio korpusas turėtų būti standartinio dydžio, kitaip tariant, nepatraukti dėmesio pernelyg masyvia išvaizda. Tokio tipo laikrodžius geriau segėti laisvalaikiu.
Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip nešioti laikrodį, jeigu segite jį drauge su rūbais ilgomis rankovėmis. Pagal dalykinį aprangos kodą, rūbo rankovė turėtų dalinai dengti laikrodį. Kitų šaltinių teigimu, laikrodis turėtų būti dengiamas visiškai ir matytis, tik sulenkus ranką.
Kitas, aktualus klausimas, dažnai iškylantis, kalbant apie oficialioje aplinkoje segimų laikrodžių etiketo reikalavimus: kokios spalvos ciferblatą pasirinkti – juodą ar baltą? Dabartinių laikrodžių pirmtakai būdavo gaminami išskirtinai šviesiu ciferblatu. Manyta, kad tamsus ciferblatas – nepritinkamas tikram džentelmenui. Tačiau laikai keičiasi ir dabar tai nebėra taip svarbu. Vis dėlto, šviesaus ciferblato laikrodį lengviau priderinsite prie kitų laikrodžio detalių: dirželio ar korpuso.
Kokiais laikrodžiais segėjo žinomiausi kino filmų slaptieji agentai?
Žavitės kino filmais apie slaptuosius agentus? Bet ar pastebėjote, kad nepriekaištingo kino šnipų stiliaus akcentu tapo garsių laikrodžių gamintojų modeliai? Juk laikrodis vyrui – tai solidus savininko asmenybės atspindys. Jis apie savo šeimininką gali papasakoti daugiau nei brangus kostiumas ar akį traukiantis automobilis. Kino filmų kūrėjai puikiai supranta šį faktą ir aktorių, atliekančių šnipų vaidmenis, garderobą papildo pasaulinį pripažinimą pelniusiais laikrodžių modeliais. Juk slaptojo agento įvaizdis yra savotiškas idealaus vyro archetipo atitikmuo. Nenuostabu, kad šio archetipo vystyme turi būti apgalvotos net tokios smulkios detalės, kaip kino aktoriaus segimas laikrodis.
Taigi, pristatome pačius žinomiausius žydrojo ekrano šnipus ir jų dėvėtus laikrodžius. Ketvirtajame filme apie agentą Džeimsą Bondą, „Kamuolinis žaibas“, super agentą įkūnijęs aktorius Sean Connery pastebėtas su Breitling Top Time Diver Chrono. Getstyle taip pat neatsilieka nuo bondiados diktuojamų madų ir Jūsų išskirtiniam skoniui paruošė naujausius Breitling prekinio ženklo modelius, kurie savo giminaitį, žibėjusį ant Džeimso Bondo riešo, per tuos, nuo filmo pasirodymo prabėgusius metus, pralenkė naujausių laikrodininkystės technologijų pritaikymu ir platesniu galimybių spektru.
Na, o visas, Jūsų laukiančias, misijas įmanomomis pavers praktiškumo ir stiliaus deriniu laikomi Casio laikrodžiai vyrams. Būtent šios kompanijos laikrodžiais naudojosi nepralenkiamasis, Tomo Kruzo įkūnytas, slaptasis agentas Itanas Hantas. Jis ypatingą dėmesį skyrė šiems, daugelio pamėgtiems ir praktiškumu išsiskiriantiems, vyriškiems laikrodžiams.
Laikrodis – neatskiriama kiekvienos moters stiliaus dalis
Šiuolaikinei moteriai, siekiančiai papildyti savo stilių ir pabrėžti individualumą, laikrodis yra privalomas aksesuaras. Tinkamai pasirinktas, jis pabrėš Jūsų išpuoselėtą skonį. O atsigręžę į pirmųjų laikrodžių atsiradimo laikus matome, kad jie, tuo metu, kaip minėjome straipsnio pradžioje, buvo skirti būtent moterims. Juos puošdavę laikrodininkystės meistrai šį aksesuarą paversdavo tikru meno kūriniu ir leisti sau įsigyti laikrodį, galėjo anaiptol ne kiekviena dama. Tačiau, bėgant metams, mada tapo kur kas liberalesnė ir, mūsų dienomis, laikrodis yra neatskiriama daugelio moterų stiliaus dalis.
Egzistuoja nuostata, kad moteris turėtų segėti laikrodį ant tos rankos, kurią puošia mažesnis kiekis aksesuarų, tačiau šis rudens-žiemos sezonas meta iššūkį minimalizmui ir siūlo derinti daugelį skirtingų, ir kuo masyvesnių aksesuarų. Taigi laikrodžio ir kelių apyrankių derinys, – visiškai priimtinas variantas. Drąsesnėms mados sekėjoms dizaineriai siūlo neįprastą: ilgų pirštinių (kurios itin madingos šį sezoną) ir laikrodžio, ar apyrankės, dėvimų ant pirštinės viršaus, ansamblį. Ir kuo laikrodis bus masyvesnis – tuo geriau!
Toks sprendimas, žinoma, labiau tinkamas laisvalaikiui. O būtent šiai gyvenimo sričiai – laisvoms akimirkoms, kurios išlaisvina nuotykių ieškotojos dvasią – rudens-žiemos sezono tendencijose skiriamas ypatingas dėmesys. Dizaineriai atsigręžia į laukinę gamtą, tarsi kviečia mus įsispirti į patogius UGG`us ir leistis į kalnus, ar įspūdžių kupinus žygius miškuose. Tačiau laiką skaičiuoti svarbu netgi atsidūrus nevaržomoje civilizacijos normų gamtoje. Čia, kaip nepamainomas laisvalaikio stiliaus elementas, pirmuoju smuiku griežia jau minėti Casio firmos laikrodžiai. Šio gamintojo siūlomas modelis Casio G-Shock yra atsparus smūgiams, su įtaisytais šviesos diodais, ir daugeliu kitų privalumų, privalomų aktyvų laisvalaikį mėgstančiai moteriai.
Na, o kai grįšite iš nuotykių kupinos kelionės ir vėl stačia galva nersite į darbų ir dalykinių susitikimų sūkurį, išskirtiniu Jūsų oficialaus stiliaus aksesuaru pretenduos tapti klasiką ir eleganciją spinduliuojantys Michael Kors laikrodžiai. Jų stilius žavi prabangia elegancija ir lakoniškumu. Tačiau šio gamintojo laikrodžius pamėgo ne tik karjeros aukštumų siekiančios damos, bet ir jaunos merginos, kurioms Michael Kors taip pat atiduoda duoklę, savo kolekcijas paįvairindamas kasdienio (casual) stiliaus aksesuarais.
Taigi, kas yra laikrodis: būtinybė ar stilingas aksesuaras? Mūsų nuomone, šis aksesuaras yra puikus būdas išreikšti savo asmenybę, pademonstruoti nepriekaištingą skonį ar mesti iššūkį įsigalėjusiems klasikinės mados standartams. Nelygu, koks bus pasirinktas laikrodžio modelis. O jų gausa išties stebina: nuo dalykinių, klasikinių modelių, spinduliuojančių kuklumą ir estetiką, iki sportinio stiliaus drąsuolių. Laikrodis vienodai svarbus tiek vyrams, tiek moterims, kurioms šis aksesuaras ne tik padeda užbaigti nepriekaištingo dalykinio kostiumėlio ansamblį, bet ir papildyti savo išpuoselėtą įvaizdį.