
Šilta, patogi ir stilinga striukė! Kaip tokia išsirinkti?
Šilta ir patogi, tačiau, tuo pačiu, elegantiška ir stilinga. Taip, mes kalbame apie neatskiriamą garderobo elementą šaltuoju metų sezonu – striukę. Galbūt dėl to, kad apjungia elegantišką paprastumą ir patogumą, savo istorijos pradžioje buvusi išskirtinai vyriškos aprangos detale, dabar striukė yra vienodai vertinama abiejų lyčių atstovų. Striukė seniai nebėra laikoma vien sportinio stiliaus drabužiu. Ji sėkmingai įsitvirtino ir oficialaus stiliaus padangėse, kuriose niekuo nenusileidžia ilgą laiką šioje srityje karaliavusiems šaltojo sezono favoritams – paltams.
Kur slypi striukės populiarumo paslaptis? Galbūt ji pretenduoja tapti naująją maža juoda suknele, kalbant apie šaltojo sezono mados tendencijas? Juk, kaip ir nesenstantis Coco Chanel išradimas, striukės perteikia demokratinį požiūrį į madą, laisvės ir universalumo idėjas. O ir modelių bei medžiagų, iš kurių siuvamos striukės, gausa patenkins net išrankiausio pirkėjo poreikius.
Šiame straipsnyje pabandysime išsiaiškinti, kaip tinkamai išsirinkti šiltą, patogią ir elegantišką striukę. Tačiau, prieš pradėdami gvildenti galimus pasirinkimo kriterijus, atsigręžkime į istoriją. Kur ir kada prasidėjo mūsų podiumus ir drabužines užkariavusios striukės kelias?
Striukės istorija mena riterių laikus
Striukės pirmtakė atsiranda dar tolimaisiais antikos laikais. Didžiausias skirtumas tarp tuometinio apdaro ir tokios striukės, kokią mes įsivaizduojame šiais laikais, buvo tas, kad pirmasis, tuo metu, šarvuotės dalimi buvęs, elementas būdavo liejamas iš bronzos ir vadintas „kirasa“. Na, o panašiomis į šiuolaikines, striukės tapo tik viduramžiais. Didingųjų riterių laikais. Be kitų šarvuotės elementų, riteriai dėvėdavo audeklinę striukę, kurios vidus būdavo išmuštas šarvinėmis plokštelėmis.
Turime pripažinti, kad striukės vyrams, istorijos eigoje būdavo būdingesniu aprangos akcentu nei moterims. Ieškodami dar vieno šio fakto įrodymo, nusikelkime į Prancūziją. Būtent šioje šalyje, panašius į striukes apdarus nešiojo muškietininkai. Tiesa, jų uniformos dalį, primenančią šiuolaikines striukes, buvo įprasta vadinti apsiaustais.
Iš kareivių luomo, laikui bėgant, striukės ėmė skintis kelius ir į kitų visuomenės sluoksnių drabužines, kuriose jos greitai išsikovojo deramą vietą. Ir tai nestebina, žinant, koks patogus ir universalus šis drabužis. Būtent dėl patogumo, jį netruko pamėgti sporto aistruoliai. Tiesa tokiu, kokį jį esame įpratę matyti dabar, šis rūbas tapo tik bemaž XIX amžiuje. Tuo metu, labiausiai paplitusiomis buvo striukės vyrams, kurios būdavo siuvamos tiesios ir tvirtos, o jų ilgis siekdavo kelius arba būdavo siuvami visai trumpi, liemenės ilgio modeliai.
Striukių išpopuliarėjimui didelės įtakos turėjo antrasis pasaulinis karas, kurio metu, šiuos apdarus dėvėjo amerikiečių kareiviai. Jie taip pamėgo šią patogią ir puikiai judėjimui pritaikytą, bei šiltą aprangą, kad nešiojo ją, net ir grįžę iš karo lauko. Nuo tada, praėjo štai jau daugiau nei pusė amžiaus, ir mes jau neįsivaizduojame savo aprangos be tokio patogaus, šilto ir, kartu, elegantiško rūbo kaip striukė.
Tinkamos striukės pasirinkimo kriterijai
Striukė moterims ir vyrams – būtinas šaltojo sezono garderobo elementas. O dabartinė šių jaukių ir patogių rūbų pasiūla leidžia laviruoti, renkantis stilių: nuo sportinio iki klasikinio. Klasikinio stiliaus striukes vyrai gali derinti net prie kostiumo, o moterys – prie vakarinės suknelės. Tačiau, tokioje gausioje pasiūloje nesunku pasiklysti, tad aptarkime kriterijus, kuriais vadovaudamiesi, galėsime išsirinkti kokybišką, stilingą ir, žinoma, šiltą striukę:
- Visų pirma, renkantis rudeninę ar žieminę striukę, svarbiausias aspektas – jos gebėjimas išlaikyti šilumą. Šiuolaikinė drabužių pramonė pažengė toli į priekį ir nebėra būtinybės rinktis vien tik tas striukes, kurios užpildytos pūkais. Kokybiškas, sintetinis šiltinimas taip pat puikiai sulaiko šilumą.
- Svarbiausias aspektas, kalbant apie striukės moterims išvaizdą, – tinkamas jos dydis. Ji neturėtų būti pernelyg laisva, atvirkščiai, šis rūbas turi idealiai tikti savininkės figūrai, pabrėžti ir išryškinti taliją. Tiesa, ir pernelyg ankštas variantas, – ne išeitis. Juk šio rūbo išskirtinė savybė – patogumas.
- Kaip ir renkantis bet kokį kitą aprangos elementą, besirinkdami striukę, turime atsižvelgti į savo gyvenimo būdą. Aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems tiks trumpesni modeliai. Tačiau, jeigu daug vaikštote pėsčiomis, ar tiesiog ilgą laiką praleidžiate gryname ore, Jums tinkamesni – ilgesni striukių variantai. Jie dažnai būna patobulinti elementais, saugančiais nuo perpūtimo. Tokiais, kaip aukštas kaklas, ar rankovės su guma ir pan.
- Taip pat labai svarbi pasiuvimo kokybė. Neleistinos persikreipusios siūlės, dėl kurių gali nukentėti striukės gebėjimas apsaugoti jus nuo kartais žiemomis mus košiančio šalto vėjo. Taip pat svarbu, kad ir visi kiti smulkūs elementai būtų tvarkingi: užtrauktukas sklandžiai darinėtųsi, o sagos būtų patikimai pritvirtintos.
- Žinoma, ne ką mažiau svarbus aspektas – nepamiršti susipažinti su patinkančios striukės charakteristika. Atidžiai skaitykite etiketes. Jose turi būti nurodytas striukės dydis, jos plotis, krūtinės apimtis. Pagal šiuos duomenis susidarysite bendrą įspūdį, o po to beliks pasimatuoti patikusį gaminį.
Apibendrindami aukščiau išvardintus kriterijus galime pastebėti, kad striukė – vienas praktiškiausių rūbų, kurių pasirinkimas, daugeliu aspektų, priklauso nuo to, kiek gerai ji saugos Jus nuo šalčio, vėjo ir drėgmės. Estetinis aspektas – kiek mažiau svarbus, tačiau, jokiu būdu negalima numoti į jį ranka.
Kaip ir minėjome, striukė atrodys stilingai ir puoš savo šeimininką, jeigu bus teisingai pasirinktas rūbo dydis. Atsižvelgta į tai, ar modelis tinka besirenkančiojo figūrai. Moterims svarbu nesusivilioti pernelyg laisvais modeliais, nes, siekiant elegantiško įvaizdžio, striukė turėtų išryškinti jos nešiotojos figūrą, tačiau, jokiu būdu, nevaržyti judesių.
Naujausios striukių mados tendencijos
Jau minėtas striukių universalumas ir praktiškumas leidžia jas derinti tiek prie džinsų, tiek prie klasikinio stiliaus aprangos. Tai, kad striukes renkasi įvairių aprangos stilių atstovai, ir vėl suteikė joms garbingas pozicijas naujausiuose skirtingų mados namų pristatymuose. Juose podiumais žingsniuoja netikėčiausiais dekoro elementais nusagstytomis striukėmis pasipuošusios manekenės. Dizaineriai nepamiršta nesenstančios klasikos ir naudoja gyvatės odos, kailio apdailos elementus. Drąsesniems modeliams pasitelkiami aplikaciniai motyvai ir kontrastingi siuvinėjimai.
Tačiau, vis dėlto, populiariausi – kiek kuklesni modeliai. Vis dar madingos tamsesnės spalvos, kurios visada karaliauja naujų žiemos tendencijų pristatymuose. Dizainerių teigimu, tiek striukės vyrams, tiek striukės moterims, visada puošniai ir elegantiškai atrodys, jeigu teiksite pirmenybę ne naujausiems mados vėjams, o – klasikai. Kiek kuklesnėms, klasikinio kirpimo (moterims – šiek tiek įliemenuotoms) juodos ir rudos spalvos striukėms. Toks pasirinkimas visada pasiteisina.
Tačiau, galima paeksperimentuoti ir su kiek drąsesniais, tačiau, taip pat ne itin akį rėžiančiais, mėlynos ir pilkos spalvos atspalviais. Rinkdamiesi pastarąją spalvą, teikite pirmenybę jos deriniui su švelniais violetiniais tonais. Taip pat madingais išlieka tamsios fuksijos, abrikoso, garstyčių ir chaki spalvos atspalviai. O sportinių striukių spalvinėje gamoje vyrauja kelių kontrastingų spalvų žaismas.
Striukė – neatsiejamas šaltojo sezono rūbas, be kurio neišsiversime ne tik pakeliui į darbą ar išsiruošę pasivaikščioti gamtoje. Jeigu pasirinksime tinkamą modelį, kokybiškas medžiagas ir santūrias, tačiau visada madingas spalvas, vilkėdami tokia, klasikinio stiliaus striuke, galėsime grakščiai žygiuoti net ir į naujausio spektaklio premjerą.
striukes