Balti marškiniai: nuo klasikos iki drąsių ir jaunatviškų oversize modelių

Balti marškiniai: nuo klasikos iki drąsių ir jaunatviškų oversize modelių

Klasikiniai balti moteriški marškiniai žavi savo elegancija. Jie ypatingi tuo, kad tiks kone kiekvieno stiliaus garderobui paįvairinti. Tokius marškinius, tiksliau, kiek laisvesnio stiliaus jų variacijas, galima derinti net su sportinio stiliaus drabužiais. Tačiau, galbūt, tai Jums – ne naujiena? Esate eklektiško stiliaus gerbėja ir dažnai išbandote džinsų, elegantiškų sportinių batelių bei baltų marškinių ansamblį. O gal Jums toks derinys atrodo beveik nuodėmingas ir klasikinius marškinius derinate tik su kitais dalykinio stiliaus drabužiais?

Bet kokiu atveju, tikimės, kad šiame straipsnyje atrasite naujų idėjų, su kuo gi dar derinti baltus moteriškus marškinius ar palaidinę. Pastarąja priimta laikyti puošnesnį ir kur kas moteriškesnį marškinių variantą, siūtą iš lengvo audinio. Be įvairių derinių variantų, šiame straipsnyje rasite ir pagrindinių marškinių modelių aprašymą. Tad susipažinkime su moteriškais baltais marškiniais iš arčiau.

Balti marškiniai: genialumas slypi paprastume

Ši garderobo detalė, kaip ir keli kiti aprangos elementai, yra tokia universali, kad ją galime atrasti kardinaliai skirtingus stilius išpažįstančių moterų spintose. Jaunos studentės baltus marškinėlius derina su džinsais ir laisvalaikio stiliaus bateliais. O solidžios damos taip pat neapsieina be baltų marškinukų, derindamos juos prie klasikinio juodo sijono ir švarko. Arba įtraukia mūsų aptariamą garderobo elementą į tarsi nulietą dalykinio kostiumėlio ansamblį.

balti marskiniai

Ir tiek jaunos bei nerūpestingos merginos, tiek karjeros laipteliais sėkmingai kopiančios moterys pripažįsta: balti klasikiniai marškiniai – nepamainomi, siekiant sukurti nepriekaištingą įvaizdį. Daugiau apie įvaizdžio galią rašėme čia. Apskritai, kai moteris ima iš pagrindų keisti savo stilių arba nusprendžia susikurti visiškai naują įvaizdį, siekdama tapti ryškesne ir originalesne, kalbant apie stiliaus sferą, pirmasis drabužis, kurį privalu įsigyti – balti klasikiniai marškiniai. Na, o jeigu permainų siekianti ledi juos turi, bet neatsimena, kada paskutinį kartą traukė šį drabužį į dienos šviesą, šią klaidą būtina ištaisyti!

Juk šis garderobo karalius puikiai dera prie visko. Jis gerai atrodys ir kaip atskira viršutinės aprangos dalis, ir suderintas su dalykiniu kostiumėliu ar, galiausiai, – su sportinio stiliaus švarkeliu arba užsegamu laisvalaikio tipo megztiniu. Apie skirtingus derinius dar pakalbėsime. Žinoma, siekdamos iš tiesų paįvairinti kasdieninius drabužių derinius, turėtumėte nepabijoti į klasikinių marškinių kolekciją įlieti daugiau spalvų. Tačiau pagrindinės, kuriomis apsiginklavusios privalo būti visos moterys: balta, juoda bei melsva. Kitas spalvas rinkitės pagal spalvinį tipą arba, tiesiog, pagal savo skonį.

Baltų marškinių modeliai

  • Klasikinis modelis

Be abejo, kad šis modelis, vadinamas oksfordu, – tikrų tikriausias marškinių sferos lyderis! Jo universalumas žavi ne tik ištikimas mados gerbėjas, bet ir įkvepia šią madą kuriančius dizainerius. Jie naudojasi plačiomis šio modelio suteikiamomis galimybėmis. Tai tiesaus kirpimo balti marškiniai, ilgomis rankovėmis. Ir nuostabu tai, kad mados korifėjai dažnai sugeba sukurti visą aibę įvaizdžių, kurių pagrindinė dominantė būtent šis kuklus drabužėlis...

balti marskiniai

Kuklus, bet, kaip ir minėjome, nusipelnęs karūnos. Ypatingą dėmesį šiam modeliui skyrė Gianfranco Ferré, dažnai vadinamas mados architektu. Kiekvienoje jo kolekcijoje klasikiniai marškiniai tarsi gimdavo iš naujo. O dailiosios lyties atstovės taip pat dažnai teikia pirmenybę būtent šiam modeliui. Juk nebūtina sukti galvą, su kuo jį suderinti, nes su baltais klasikiniais marškiniais dera gausybė garderobo elementų.

  • Romantiškas modelis

Kiek romantiškesnis, tačiau vis viena klasikinių marškinių lygoje išliekantis variantas – marškiniai su raukiniais krūtinės srityje. Jie priskiriami kasdieniam stiliui. Veikiau puošniam jo tipui: vadinamajam smart casual. Pasipuošusi tokiai marškinėliais, seksualiu, liemenį išryškinančiu švarkeliu ir elegantišku sijonėliu puikiai atrodysite romantiškos vakarienės metu.

marskiniai su raukiniais

  • Oversize modelis ir marškiniai-tunika

Kadangi tokio tipo drabužiai vis dar nepalieka savo pozicijų, nenuostabu, kad norime aptarti ir šio modelio marškinius. Jie puikiai prisiderina prie bet kokios figūros, todėl turėtų įeiti į kiekvienos (tiek lieknesnės, tiek apvalesnių formų) moters ar merginos garderobą.

oversize marskiniai

  • Marškiniai-tunika

Prie oversize modelio atšakos galima dalinai priskirti ir marškinius-tunikas. Jų pasiuvimas gali būti tiesus, panašus į prailgintus vyriškus marškinius arba kiek įliemenuoto tipo. Marškiniai tunika gali sėkmingai paslėpti kai kuriuos figūros trūkumus. Šis modelis įsigalėjo kasdieniniame stiliuje, suteikdamas pradžią marškinių-suknelių atsiradimui.

marskiniai tunika

  • Balti marškiniai be rankovių

Balti marškiniai be rankovių yra tiesaus arba priglundančio silueto. Taip pat gali būti skirtingos apykaklės formos arba jos nebūti visiškai. Tačiau, šis modelis kelia mados mylėtojų diskusijas. Nepaisant skeptikų teigimo, kad toks modelis tarsi suponuoja lengvabūdiškumą, šios nuomonės priešininkai išaukština tokio modelio perteikiamą natūralumą bei autentiškumą. Kita vertus, šis modelis tiesiog praktiškas, tad kodėl gi šiltuoju metų laiku neleidus sau kiek leiberalesnio stiliaus? Bent jau kalbant apie kasdieninį garderobą.

marskiniai be rankoviu

Baltų marškinių ir kitų garderobo elementų deriniai

Balti marškiniai, derinami su skirtingais rūbais, kaskart išgyvena naują gyvenimą. Vienas populiariausių derinių: marškiniai ir pieštuko formos sijonas. Tai labai tinkamas biuro kasdienybei ansamblis. Dažnai netgi nurodomas darbovietės aprangos kodo reikalavimuose kartu su klasikiniais bateliais. Tačiau šis derinys puikiai tinkamas ir kasdienai, tik, žinoma, atlikus kelis pakeitimus. Tam reikėtų rinktis ryškesnę sijono spalvą ar žaismingesnį jo raštą, neįprastą sijono ar marškinių kirpimą bei įdomius aksesuarus.

sijonas piestukas

Baltų marškinių ir švarko derinys – vienas labiausiai paplitusių. Švarkelis – elegantiškas pagrindinio garderobo elementas. Neutralių spalvų švarkelis ir balti marškinukai puikiai derės su beveik visomis kitomis aprangos spalvomis. Na, o marškiniai ir kostiumas pretenduoja ne tik į dalykinio, bet ir į vakarinio stiliaus gretas. Juodo kostiumo ir baltų marškinių derinį (atrodytų labai konservatyvų) taip pat galima paversti vakariniu. Tereikia užsimesti prabangų šalikėlį, skarelę, pasipuošti vėriniu bei prasegti rankogalius.

sijonas ir svarkelis

Dar vienas būdas sujungti marškinius su likusiu garderobu – derinti juos su megztiniu. Tai ne tik vyrams aktualus derinys. Tiesa, tai turėtų būti tamsių atspalvių megztinis. Jeigu šį ansamblį pasirinksite darbo aplinkai, turėtumėte jį kurti kartu su kitais dalykinio stiliaus drabužiais. Kad nenusižengtumėte biuro stiliui, priderinkite pieštuko formos sijoną arba klasikines kelnes ir klasikinius batelius. Žinoma, jeigu aprangos kodas nedraudžia megztinių. Na, o kasdieniniam variantui tiks bet kokio tipo sijonai arba netgi džinsai.

megztinis

Renkantis avalynę vakariniam variantui, tinkamiausi klasikiniai aukštakulniai bateliai. Tačiau, netgi ir bateliai vidutiniu kulniuku gali puikiai papildyti vakarinį garderobą. Kaip bebūtų keista, specialistai leidžia ypatingoms progoms puoštis ir basutėmis, tik jos turėtų būti pusiau uždaro tipo. O nuo vakarinių podiumų nulipkime ant žemės ir pakalbėkime apie baltų marškinių ir sportinių batelių derinį. Neatskiriama jo dalis, žinoma, džinsai. Šiuo atveju draudžiamos tik klasikinio tipo ir tradiciniais dryžiais puoštos kelnės.

marskiniai