Vakarinės suknelės pasirinkimo subtilybės. Tapkite pobūvio karaliene!

Vakarinės suknelės pasirinkimo subtilybės. Tapkite pobūvio karaliene!

Ar atsimenate seną dainą apie stebuklingą, dailią suknelę? Šis rūbas iš tiesų turi magiškų galių. Tinkamai pasirinkta, ji kiekvienai damai ir panelei suteikia išskirtinio moteriškumo, grakštumo, o vakarinės suknelės tarsi sukurtos paversti Jus puotos karaliene. Tačiau, išsirinkti tą vienintelę, vakarinę suknelę, skirtą ypatingai progai, nėra lengvas uždavinys. Reikia atsižvelgti į savo figūros tipą, teisingai pasirinkti suknelės spalvą ir modelį. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius aspektus, kaip teisingai išsirinkti vakarinę suknelę.

Moteris ir suknelė – dvi neatskiriamos sąvokos, kurios nėra tiesiog panašios ar gretimos. Tai vienuma, kuriai pasiekti reikia tiek nedaug: viso labo žinoti kelias pagrindines taisykles, kaip šiuos du nuostabius kūrinius sujungti tarpusavyje. Ypatingas dėmesys, renkantis tinkamiausią suknelę, turėtų būti skiriamas, kai šiuo drabužiu planuojama puoštis ne kasdieninėje aplinkoje, o pobūvyje. Šiam tikslui ir yra skirta vakarinė suknelė.

Kodėl kiekviena moteris turėtų turėti bent vieną vakarinę suknelę?

Kultinėje Margaret Mitchell knygoje „Vėjo nublokšti“ skamba žodžiai, kad „Grožis dar nepaverčia moters tikra ledi, tikra ledi ją paverčia suknelė“. Ši citata – puikus įrodymas tam, kad kiekvienos moters spintoje privalo atsirasti vietos bent vienai prabangiai ir kokybiškai vakarinei suknelei arba mažai juodai suknelei, apie kurią galite plačiau paskaityti čia. Moteris, pasipuošusi suknele ir, pageidautina, aukštakulniais, juda grakščiai ir elegantiškiau, ir yra tikras vyriškų širdžių magnetas.

Dar vienas suknelės privalumas yra tas, kad tinkamą jos modelį kur kas lengviau pasirinkti nei kelnių ar kostiumėlio modelį. Paslaptis slypi tame, kad suknelė, jeigu ji atitinka moters figūros tipą, puikiai paslepia jos trūkumus ir išryškina privalumus. Apie suknelės priderinimą prie skirtingų figūros tipų plačiau kalbėsime tolesniame skyrelyje.

Suknele pasipuošusi moteris verčia šalia esančius vyrus jaustis vyriškesniais, stipresniais. Jeigu trokštate galantiškų gestų ir daugiau komplimentų, pasirinkite elegantišką suknelę. Dabar labai populiaru kalbėti apie tikrąją, geležinės ledi kaukėmis nedangstomą moters prigimtį. O kas gali geriau atskleisti švelnų moteriškumą, jei ne suknelė?

Išsirinkti sau tinkamiausią suknelę dabar itin paprasta. O, žinant savo išmatavimus, – puiki proga paieškoti suknelės internetu. Taip sutaupysite savo brangų laiką, o pasirinkta suknelė internetu pasieks Jus bet kurioje šalies vietoje, o Jums nereikės sukti galvos, siekiant apibėgti kuo daugiau parduotuvių. Galų gale – šiuolaikinė suknelių modelių, faktūrų ir aksesuarų, kuriuos galima derinti prie šio rūbo, pasiūla tokia gausi, kad tikrai neleis ištirpti minioje.

O tai itin aktualu prabangaus vakarėlio metu, kuriame, pagal aprangos kodo reikalavimus, pageidautina pasipuošti vakarine suknele. Kiekviena dailiosios lyties atstovė nori būti pastebėta ir sužibėti vakarėlio svečių akyse. Tai lengva pasiekti, pasirinkus tinkamo sukirpimo, spalvos ir iš kokybiško audinio pasiūtą suknelę. Ne ką mažiau svarbu, kad, kaip jau minėjome, suknelė tiktų Jūsų figūrai. Tad pakalbėkime apie tai, kokią suknelę rinktis, atsižvelgiant į konkretaus figūros tipo ypatumus.

Kaip tinkamai pasirinkti vakarinę suknelę pagal savo figūros tipą?

Tinkamai pasirinkta vakarinė suknelė pavers Jus tikra pobūvio karaliene, tačiau kiekviena moteris – individuali, skiriasi mūsų kūno formos. Todėl ir drabužius turime rinktis, atsižvelgdamos į tai. Itin pasisekė smėlio laikrodžio figūros tipo savininkėms. Jos gali puoštis kone bet kokio modelio, kirpimo ir spalvos suknele.

Tačiau, ir šioms moterims bei merginoms patartina sukurti vieną ryškesnį akcentą. Kadangi jų talija itin plona, galima išryškinti jos grožį arba atkreipti dėmesį į dailią krūtinę. Šiam tikslui puikiai tiks suknelė su gilesne iškirpte. O taliją galima pabrėžti žaviu dirželiu, raukinukais, kaspinu ir pan. Suknelės ilgis smėlio laikrodžio figūros savininkėms taip pat nėra griežtai apibrėžtas. Jos gali nesibaiminti pasipuošti tiek trumpomis, tiek žemę siekiančiomis ar midi suknelėmis.

vakarine suknele su gilia iskirptefoto@anonsas.lt

Tuo tarpu, obuolio figūros tipo savininkėms netiks trumpos suknelės. Šios moterys ir merginos turėtų rinktis sukneles iki kelių arba iki žemės. Taip pat, šioms damoms patariama vengti aptempiančių arba pusiau permatomų suknelių modelių. Tačiau, suknelės viršutinė dalis gali ir turėtų būti drąsesnė. Obuolio tipo figūros savininkėms patartina rinktis vakarines sukneles gilia iškirpte. Na, o suknelės liemens liniją patartina rinktis – paaukštintą, o apatinės drabužio dalies medžiagą, pageidautina, – laisvo kirpimo, lengvai krentančią.

Moterims plačiais klubais ir nedidele krūtine (kriaušės tipo figūra) patartina dėmesį sutelkti ties viršutine kūno dalimi. Tam tiks įvairūs aksesuarai, raukiniai, išdėstyti krūtinės srityje, ir, apskritai, šviesesnių tonų viršutinė suknelės dalis. Toks sprendimas vizualiai sumažins klubus, atkreips dėmesį į krūtinę. Žinoma, šiuo atveju, apatinė drabužio dalis turi būti tamsesnė ir ne toki išraiškinga. Kalbant apie ilgį – jis turėtų būti iki kelių arba dar ilgesnis. Na, o dekoltė neturėtų būti pernelyg išraiškinga, geriausiai tiks V formos arba kvadratinė iškirptė.

Apversto trikampio figūros savininkėms, kai pečiai platesni už klubus, patartina rinktis vakarinių suknelių modelius pažemintu liemeniu, aukštu skeltuku, akcentuojančiu dailias kojas. Na, o tam, kad vizualiai sumažintų pečių liniją, šios figūros savininkėms patartina atidengti pečių zoną. Joms puikiai tiks suknelės be petnešėlių, atvirais pečiais. Siekiant panaikinti disbalansą tarp viršutinės ir apatinės kūno dalių, patartina kuo labiau išryškinti apatinę kūno dalį, tam puikiai tiks pūsta vakarinės suknelės apačia ar tiesaus kirpimo, tačiau papildomomis detalėmis paįvairinta apatinė vakarinio rūbo dalis, kuri, be kita ko, turėtų būti ryškesnė, šviesesnė, nei apatinė.

suknele nuogais peciaisfoto@wepromdresses.net

Stačiakampio figūros savininkės pasižymi asketišku kūno sudėjimu ir kiek berniukiškomis formomis. Tačiau, kaip ir kitų figūros tipų savininkėms, šioms moterims ir merginoms reikia išryškinti savo privalumus. Vienas pagrindinių šio figūros tipo privalumų – gražios ir grakščios kojos. Todėl, jas privalu atidengti, kita vertus, šioms moterims tinka ir ampyro stiliaus suknelės, kurių liemens linija pakelta ir prasideda iš karto po krūtine, o į apačią tokios suknelės platėja. Kitas sprendimas – spalvinės manipuliacijos, padedančios išryškinti liemenį.

ampyro stiliaus suknele

Kaip pasirinkti vakarinę suknelę pagal aprangos kodą?

Pradėkime nuo Black tie – labiausiai oficialiuose pobūviuose paplitusio aprangos kodo. Jis reikalauja ilgos vakarinės suknelės, aukštakulnių ir papuošalų (dažniausiai koljė ir auskarų). Leistina ir kokybiška bižuterija. Neleistinos suknelės aukščiau kelių.

black tie suknelefoto@davidsbridal.com

Kitas aprangos kodo tipas – White tie. Tačiau jis itin retas. Sutinkamas kone tik karališkuose ir aukščiausio politinio lygio pobūviuose. Moterims svarbu pasirinkti vakarinę suknelę, siekiančią žemę, ir nepamiršti pirštinaičių. Taip pat puikiai tiks kailinis bolero ir delninukė rankose. Be papuošalų neapsieisite, tačiau jie privalo būti tik iš brangiųjų metalų ir tikrų brangakmenių.

white tie suknelefoto@pinterest.com

Cocktail aprangos kodas mažiau formalus, nei White Tie ar netgi Black Tie, tačiau tam tikri reikalavimai išlieka ir čia. Moterims vertėtų rinkti kokteilinę suknelę ir aukštakulnius. Galima įvaizdį papildyti delninuke.

kokteiline suknelefoto@jjshouse.com

Taigi, akivaizdu, kad vakarinę suknelę pasirinkti nėra labai lengva. Tačiau, tikimės, kad, besivadovaudamos mūsų patarimais, šią užduotį įveiksite lengviau. Nereikia pirkti suknelės vien dėl to, kad ji madinga. Reikia išsirinkti tokią, kuri tinka Jūsų figūrai ir atitinka vakarėlio aprangos kodą. Išsirinkusios teisingai, tapsite puotos karaliene.

vakarines sukneles