Liemenėlės patrauklumo paslaptis
getstyle

Liemenėlės patrauklumo paslaptis

Liemenėlių pasirinkimas šiuolaikinėje apatinių drabužių rinkoje – milžiniškas. Vien skirtingiems liemenėlių tipams suskaičiuoti neužtenka abiejų rankų pirštų. Tad kaipgi iš tokios gausios įvairovės išsirinkti tą vienintelę? Ir kur slypi svajonių liemenėlės patrauklumo paslaptis? Į šiuos klausimus atsakysime palaipsniui, o dabar trumpam atsigręžkime į šio nepakeičiamo apatinio drabužio atsiradimo istoriją.

Nuo korseto... iki... liemenėlės

Kadaise tokie populiarūs korsetai šiais laikais virto veikiau seksualia puošmena, nei būtinybe. Na, o mada itin standžiai priploti krūtinę, tvarstant ir kitaip varžant savo kūną, jau – praeityje. Atvirkščiai, pastaruosius kelis dešimtmečius išpopuliarėjo moters krūtinės akcentavimas. O vienu svarbiausių reikalavimų, keliamų apatiniam trikotažui, tapo jo seksualumas. Apie šias pikantiškas vingrybes plačiau kalbėjome čia.

korsetas

Trumpai užsiminsime tik tiek, kad šiuolaikinės liemenėlės gimtinė Prancūzija (nieko nuostabaus, vis dėlto, mados lopšys), o gimimo metai – 1889-ieji. O šio nuostabaus išradimo autore laikoma Herminie Cadolle. Ji pirmoji pasiūlė alternatyvą korsetui, iš šio drabužio palikdama tik viršutinę dalį, prilaikomą petnešėlėmis. Ši moteris net užpatentavo savo kūrinį. Ir vargu, ar tikėjosi, kad jis taps tikru perversmu apatinio trikotažo mados industrijoje.

Taigi, atrodytų, kad liemenėlės tapo itin demokratiškomis ir jokių nesklandumų, susijusių su jų pasirinkimu, nebeturėtų būti. Tačiau, nepaisant to, kad dabar liemenėlių tipų ir dydžių yra įvairiausių, tik kas penkta moteris dėvi tinkančią savo figūrai liemenėlę. O kas antra dailiosios lyties atstovė, netinkamai pasirinkusi šį drabužį, kenčia nugaros, galvos ir kitus skausmus. Tad labai svarbu gebėti tinkamai pasirinkti liemenėlę ir nusistatyti individualų jos dydį.

Keli praktiški patarimai, renkantis liemenėlę

  • Pasimatuokite

Tai galioja tiek liemenėlėms, perkamoms įprastu būdu, tiek interneto platybėse įsigytoms gražuolėms. Nenukirpkite etiketės, kol neįsitikinsite, ar liemenėlė niekur nespaudžia, lankeliai neįsirėžę į kūną (jeigu pasirinksite liemenėlę su lankeliais). Prekę, kurios etiketė nenukirpta ir kurią pasimatavote tik kartą (ji turi neprarasti prekinės išvaizdos), galėsite grąžinti. Neprošal ir pašokinėti, pakelti ir nuleisti rankas, kad įsitikintumėte, kad su pasirinkta liemenėle tikrai jaučiatės patogiai.

Patogi liemenėlė neturėtų kelti diskomforto. Tad, jeigu jos petnešėlės įsispaudusios į pečius arba Jūsų krūtys, apsivilkus naują liemenėlę atrodo pernelyg išsišokusios, žvalgykitės kito drabužėlio. Taip pat, jei liemenėlės kraštai įsirėžę į šonus (tuo labiau, jeigu besimatuojant šonuose susidaro odos klostės), tai dar vienas požymis, kad paieškos dar nebaigtos. Kita vertus, jeigu šio drabužėlio apačia per daug laisva, arba spaudžianti, vėlgi, teks ieškotis naujos liemenėlės.

Ypatingą dėmesį turėtumėte skirti ir savo savijautai, apsivilkus liemenėlę. Pavyzdžiui, besirinkdamos gilios iškirptės liemenėlę (vadinamąją „plunge bra“), įvertinkite tai, kad ši liemenėlė išsiskiria itin siaura centrine dalimi. Dėl to, ji puikiai tiks tomis progomis, kai puošitės drabužiais, itin gilia iškirpte, arba norėsite seksualiai atsagstyti klasikinius marškinėlius... Bet, aktyviai judant, krūtis iš tokios liemenėlės gali ir išslysti.

plunge bra liemenele

  • Tinkamos medžiagos ir stiliaus pasirinkimas

Liemenėlei natūralumas nėra tas privalumas, kurį turėtume iškelti į jai taikomų reikalavimų viršūnę. Žinoma, liemenėlės maitinančioms motinoms, turėtų būti pasiūtos iš kuo natūralesnio audinio. Tačiau, jeigu tokia liemenėlė šiuo metu Jums nėra aktuali, geriau rinkitės natūralių ir sintetinių medžiagų mišinį. Sintetinės medžiagos kur kas ilgaamžiškesnės už medvilnę. Iš jos pasiūtos liemenėlės greitai išsitampo.

Kitas svarbus kriterijus – liemenėlės stiliaus arba jos tipo pasirinkimas, kuris, daugeliu atveju, priklauso ne tik nuo Jūsų krūtinės dydžio, bet ir nuo drabužių, su kuriais planuojate ją dėvėti. Pavyzdžiui, kasdieniniam dėvėjimui, geriausia rinktis klasikinio tipo liemenėles, o damoms apdovanotoms didelio dydžio krūtine, verta pasižvalgyti tarp vizualiai apimtį mažinančių liemenėlių. Tai, dažniausiai, pilnai kaušelius dengiantys modeliai. Jiems būdinga savybė sumažinti krūtinės dydį, jos nesuspaudžiant.

liemenele

Ypatingoms progoms, tokioms, kaip šv. Valentino diena ar tiesiog romantiškam vakarui dviese, tiesiog būtina seksuali liemenėlė. Kita vertus, ypatingos progos ne visada susijusios su romantika. Juk yra nemažai išskirtinių atvejų, kuriems renkamės nekasdienišką garderobą. Tačiau, jeigu pasirinksime šventinius drabužius su gilia, apvalia iškirpte, gali būti sunku priderinti prie jų tinkančią liemenėlę. Šiuo atveju, patariame rinktis „balconette“ tipo liemenėlę, kurią dėvėdamos maksimaliai atidengsite iškirptės sritį.

balconette liemenele

Na, o maitinančioms mamoms, kaip jau minėjome, reikia itin atidžiai rinktis specializuotas liemenėles. Jos turėtų būti pasiūtos iš kuo natūralesnių medžiagų, tačiau, tuo pačiu, garantuoti gerą krūtinės prilaikymą tam, kad nepakistų krūtinės forma.

Kaip tinkamai nusistatyti liemenėlės dydį?

Pagrindinė klaida, kurią daro moterys, besirinkdamos liemenėlę: orientavimasis išskirtinai į jos išvaizdą, patinkančias detales (nėrinius ir kt.), neatsižvelgiant į krūtinės formą, jos kaušelių dydį. Dėl to ir kyla sveikatos sutrikimų. Siauros ir spaudžiančios liemenėlės sutrikdo kraujotaką. Per didelė liemenėlė taip pat nesuteikia naudos. Visų pirma, ji prastai žiūrisi estetiškai. Antra, gali prisidėti prie krūtinės formos deformavimosi.

Todėl, prieš apsispręsdamos įsigyti naują liemenėlę, čiupkite į rankas metrą ir pieštuką, ir nusistatykite savo tikrąjį dydį. Tai padarius, bus nebaisu rinktis ir internetu siūlomą gaminį. Tuo labiau, kad liemenėlės internetu – dažnai pigesnės nei įprastose parduotuvėse, o ir pasirinkimas elektroninėse parduotuvėse – kur kas platesnis. Besimatuojant savo apimtis, Jums reikės būti nuleidus rankas, tad čia Jums į pagalbą gali atskubėti ir širdies draugas. Juk, nauja seksualia liemenėle galėsite džiaugtis abu... Tačiau, kiekvienai moteriai, kaip ir minėjome, reikalingos ir kelios paprastos, kasdieniniam dėvėjimui tinkamos liemenėlės. Pavyzdžiui, žavinga ir lakoniška kūno spalvos liemenėlė.

kuno spalvos liemenele

Tačiau, grįžkime prie neklusniųjų centimetrų. Visų pirma, turite nustatyti liemenėlės juostos ilgį. Tam matuojama apimtis po krūtine. Svarbu, kad metras būtų gerai prigludęs, o apimtis matuojama, giliai iškvėpus. Tai reikalinga dėl to, kad liemenėlės prasitampo. Todėl pageidautina nusistatyti kuo mažesnę apimtį. Gautą skaičių suapvalinkite iki artimiausio, besidalinančio iš 5. Pavyzdžiui, jeigu gavote 87, Jūsų liemenėlės juostos ilgis bus 90.

Kitas žingsnis: nustatyti kaušelių apimtį. Šiam tikslui turėsite išsimatuoti krūtinę per plačiausią vietą. Užsirašykite gautą skaičių. Kai žinomi abu rezultatai, reikia iš didesnio atimti mažesnį, pavyzdžiui 87 - 73 = 14. Štai čia ir sustokime. Žinodamos šį skaičių, nustatysite sau tinkančią liemenėlės kaušelių apimtį. Kaip žinote, ji žymima raidėmis. O šie dydžiai prasideda nuo AA (skirtumas tarp didesnio ir mažesnio rezultato: 10–11cm), toliau seka A (12–13cm); B (14–15); C (16–17); D (18–19); E (20–21); F (22–23); G (24–25).

Tad, kurgi slypi toji paslaptis?..

Turbūt jau supratote, kad liemenėlės patrauklumo paslaptis slypi ne jos išvaizdoje ir ne nėrinių įmantrume. Toji paslaptis slypi tame, ar liemenėlė atitinka Jūsų krūtinės apimtį, ar yra tinkamai priderinta prie viršutinių drabužių ir progos, kuriai bus skirta. Vienokia liemenėlė tiks romantiškam vakarui su mylimuoju, kitokia – skubant į išleistuvių pokylį, pasipuošus svajonių suknele. Išsirinkusios idealiai tinkančią liemenėlę, labiau pasitikėsite savimi, o tai, kaip žinia, – raktas į sėkmę.

liemeneles