Violetinė – 2018-ųjų sensacija!

Violetinė – 2018-ųjų sensacija!

Spalvų institutas „Pantone“ paskelbė savo verdiktą – populiariausia 2018-ųjų metų spalva išrinkta ryškiai violetinė. Tačiau, jeigu Jūs kiek santūresnė asmenybė ir ryškiai violetinė – Jums per drąsi, nesijaudinkite. Kaip pamatysite, skaitydami šį straipsnį, karalienė violetinė šiais metais nesididžiuos ir dažnoje kolekcijoje į savo gretas priims pastelines giminaites: alyvinę, švelniai rožinę ir visas įmanomas šių spalvų variacijas.

Tai didysis violetinės, arba purpurinės spalvos sugrįžimas į madą. Purpurinė – dirbtinė spalva, kuri yra tarpinis variantas tarp sodriai raudonos ir violetinės. Kadaise tai buvo išskirtinai didikų spalva. Anuomet ji būdavo išgaunama iš kai kurių moliuskų rūšių. Siekiant išgauti vieną gramą šio dažiklio, reikėdavo sugauti ir apdirbti 10 000 (!) moliuskų.

Darbas buvo toks sudėtingas, kad purpurinės spalvos dažai buvo laikomi aukso vertės. O leisti sau nudažyti rūbus tokiais dažais galėjo tik aukščiausio rango visuomenės atstovai. Šlovė šiuolaikinėms technologijoms – šiandien puoštis šios spalvos drabužiais galime leisti sau kiekvienas. Žinoma, ne visi yra jos mėgėjai... Bet, siekiant žengti koja kojon su mada, apsimoka tokiais tapti nors trumpam, įtraukiant bent vieną šios spalvos aksesuarą į savo garderobą.

Kokias paslaptis slepia violetinė spalva?

Visų pirma, violetinė spalva asocijuojasi su dvasingumu ir bekrašte visata, ji taip pat siejama su santūrumu, susilaikymu. Ne be reikalo kardinolai nuo seno mūvi žiedus su ametistais (violetinės spalvos pusiau brangiais akmenimis). Tačiau, madoje ši spalva kur kas drąsesnė ir pamėgta mėgstančių išsiskirti žmonių, kuriems santūrumas (bent jau madoje), anaiptol, nevaidina pagrindinio vaidmens. Ją mėgsta menininkai ir šou pasaulio atstovai.

Tai labai prieštaringa spalva, juk ji išgaunama suliejus dvi priešybes: raudoną ir mėlyną; šiltą ir šaltą. Turbūt dėl to, tai tokia paslaptinga ir stebuklinga spalva. Jeigu pavargote nuo kasdien dėvimų drabužių spalvinės monotonijos (o po žiemos tai – labai tikėtina, taip ir norisi atsikratyt juodai-baltai-pilkų derinių), pamėginkite į savo garderobą įtraukti violetinių drabužių ar aksesuarų.

O kuri moteris paneigs, kad pats galingiausias akcentas, siekiant atsinaujinti tenka batams. Tad, kodėl gi neįsigijus fuksijos spalvos aukštakulnių ateinančiam pavasario sezonui? Pasipuošusi jais, pajusite ne tik neišvengiamai pakylėta naujų batelių įsigijimo proga, bet ir kur kas ramesnė, geresnės nuotaikos. Visa tai – violetinės spalvos magija! Na, o plačiau apie kiek kitokią, bet ne ką mažiau galingą, batų magiją skaitykite čia.

purpuriniai bateliai

Beje, violetinė spalva geba suteikti dvasinį pakylėjimą ir pozityvesnį požiūrį į gyvenimą. Taigi pavasaris mus kviečia atsinaujinti, mesti į šalį varginančius įtampos pančius ir bent trumpam leisti sau išsiskirti, sulaužyti standartus, pasipuošus 2018-ųjų metų „Pantone“ instituto diktuojamos spalvų karalienės drabužiais ir aksesuarais.

Violetinė: vientisa, ar besipuikuojanti kaip išskirtinis aksesuaras?

Rinkdamiesi violetinę, turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį į aksesuaro ar rūbo dydį. Tarkime, jeigu nuspręsite įsigyti ryškiai violetinį pavasarinį paltuką, suteiksite savo įvaizdžiui solidumo, prabangos jausmo. Na, o nedidelės detalės, pavyzdžiui, violetinė rankinė – taps puikiu, akį patraukiančiu aksesuaru, suteikiančiu Jūsų įvaizdžiui šelmišką gaidelę.

paltasfoto@doke

Ir, žinoma, verta apmąstyti visus už ir prieš, prieš rankantis ultra madingo, ultra violetinio atspalvio drabužį ar aksesuarą. Masyvus aprangos elementas (kaip minėtasis paltukas) gali pernelyg traukti aplinkinių dėmesį ir, greičiausiai, jis kainuos kur kas brangiau, nei nedideliu akcentu galintys tapti šios spalvos aksesuarai. Pavyzdžiui, žavūs moteriški loaferiai (bateliai be suvarstymo, puošti kutu).

loaferiai

Kita vertus, netgi ištisas violetinės spalvos ansamblis taip pat – sveikintinas. Svarbiausia tai, kad Jūs pati jaustumėtės patogiai, pasidabinusi violetine spalva nuo galvos iki kojų. O tokių variantų siūlo ne vienas dizaineris. Pavyzdžiui, žinomas prekės ženklas MAX MARA siūlo nuspalvinti kasdienybę pavasario dvasia, pasitelkus švelniai alyvinės spalvos kelnių kostiumą. Šis violetinės atspalvis – ne ką mažiau populiaresnis už sodrųjį savo pirmtaką. O jeigu Jums labiau prie širdies ryškus įvaizdis, rinkitės sodraus violetinio atspalvio kostiumą, itin tinkantį ateinančios vasaros pasivaikščiojimams pliaže.

kostiumas

Švelnieji violetinės giminaičiai

Mūsų aptariamoji spalva turi visą galybę švelniųjų giminaičių – pastelinių atspalvių, kurie bus ne ką mažiau populiaresni už pačią karalienę violetinę. Šį pavasarį-vasarą, mados kūrėjų įkvėptos atsinaujinti, naudosime alyvinę, švelniai rausvą ir kitas, violetinės diktuojamas pastelines spalvas. Taip pasipuošusios, kartais galėsime pasijusti tarsi pakliuvusios į vaikiškų pasakų pasaulį, kvepiantį gomurį kutenančiais saldumynais...

...Apie vaikiškas pasakas užsiminėme ne veltui. Kartais visai įdomu pasižvalgyti ir po vaikų mados užkulisius. Štai vienas žinomas vaikiškos mados prekės ženklas pristatė pavasario-vasaros kolekciją, kurioje, kaip ir reikėjo tikėtis, pirmuoju smuiku griežia švelniai violetinė ir visi jos atspalviai. Kolekcijos pavadinimas kalba pats už save – „Akvamarinas“.

Tai kolekcija, alsuojanti Prancūzijos Rivjeros dvasia. Joje susijungia bohemiška dvasia ir klasikos žavesys. Tad visos, mažąsias mados mylėtojas auginančios mamos, traukdamos ieškoti sau naujų pavasario-vasaros perliukų, spinduliuojančių romantika ir vaikišku naivumu, gali kartu pasiimti ir dukras. Parduotuvėse tikrai rasite rožinių svajonių įkvėptų drabužėlių vaikams.

Na, o jeigu nerasite, ko ieškojote, visada galite pasižvalgyti po elektronines parduotuves. Drabužiai ir batai vaikams, kuriuos galite atrasti internete, dabar – itin populiarūs. Tai puiki galimybė taupyti savo laiką ir pinigus. Beje, įdomu tai, kad vaikų madoje, violetinė įgauna simbolinę reikšmę, mat ji siejama su Visatos stebuklais, taip traukiančiais mažuosius. O kosmoso misterijų įkvėpti dizaineriai, drąsiai spalvina mergaičių sukneles dangiškomis spalvomis.

converse vaikams

Su kuo derinti violetinę?...

Violetinė spalva ganėtinai komplikuota, tačiau, tinkamai ją sukomplektavus su kitų spalvų drabužiais, gali išeiti puikus derinys netgi violetinės nemėgėjams. Mat, mados kūrėjai tarpusavyje juokauja, kad žmones galima skirstyti dar ir pagal tai, mėgsta jie violetinę, ar, apskritai, dar nėra prie jos prisilietę. Jeigu Jūs – vienas tokių žmonių, pats laikas leistis į savo 50-ies violetinių atspalvių paiešką. Ir žinoma, derinti juos su kitomis spalvomis. Tad, – su kokiomis?

Visų pirma, tęsiant Visatos, kosmoso temą, verta paminėti, kad įspūdingai žiūrisi violetinės ir blizgios metalinės spalvų derinys. Jis suteiks prabangos jausmą bet kokiam drabužių ansambliui. Lygiai taip pat puikiai dera ir violetinės bei pilkos spalvų mišinys aprangoje. Puikiai atrodysite, pasipuošusi pilka suknele ir pagyvinusi ją violetinės spalvos aksesuaru arba burgundiško vyno spalvos ilgaauliais. Derindami violetinę su sodriai raudona, mėlyna ar žalia, užsitikrinsite elegantišką įvaizdį.

ilgaauliai

Beje, svarbu ne tik atsižvelgti į spalvų tarpusavio dermę, bet, tuo pačiu pažvelgti ir į skirtingų aprangos kodų santykį su šia spalva. Turbūt nustebinsime pasakę, kad violetinė gali puikiai atrodyti ir kaip dalykinio kostiumo dalis. Ir tai – nebūtinai griežtas, vienspalvis kostiumas. Visai leistinas ir geometriniais raštais, ar kontrastingos spalvos detalėmis paįvairintas šios spalvos kostiumėlis.

Pavyzdžiui, gana žaismingai, bet kartu, pakankamai oficialiai žiūrėsis violetinis švarko ir sijono kostiumėlis, papuoštas ryškiai geltonos spalvos kišenių antsiuvais ar tokiomis pat sagutėmis. Semkitės įkvėpimo iš violetinės spalvos ir drąsiai eksperimentuokite! Tai šio sezono sensacija, verta Jūsų spintos!

violetine