Vyriškas švarkas, džinsai ir sneakers'ai? O taip!

Vyriškas švarkas, džinsai ir sneakers'ai? O taip!

Švarkas iki šiol išlieka vienu populiariausių vyriškų drabužių. Vyras, pasipuošęs švarku, atrodo solidžiai, elegantiškai ir stilingai, o šio drabužio universalumas suteikia daugybę dėvėjimo galimybių. Šiandieninis vyriškų švarkų pasirinkimas leidžia juos priderinti prie bet kokios progos ir skirtingų orų. Šaltesniu metu paklausūs klasikiniai švarkai, kurių pagrindą sudaro vilna, o atšilus orams, galima pasirinkti ir lininį, ar medvilninį modelį. Arba iš šių medžiagų derinio pasiūtą švarką.

Šiuolaikiniai švarkai dažnai siuvami, į sudėtį įtraukiant elastano arba kitų sintetinių medžiagų, tokiu būdu paverčiant šį konservatyvų, tačiau vis sparčiau modernėjantį drabužį patogesniu dėvėjimui. Vyriški švarkai jau nebėra dėvimi griežtai tik su klasikinėmis kelnėmis. Populiarėja laisvalaikio ir sportinio stiliaus švarkų derinimas su džinsais. Ši, kiek naujesnė tendencija dar visai neseniai buvo laikoma itin neskoninga.

Tačiau, tobulėjant mados pramonei, ir atsiradus galimybei vyriškų švarkų gamyboje naudoti sintetines medžiagas, suteikiančias daugiau komforto, šie drabužiai ėmė laisvėti. Todėl dabar džentelmenai ir stilingi jaunuoliai drąsiai derina švarkus su džinsais, kas suteikia galimybę sukurti daug naujų ir įdomių vyriškų įvaizdžių. Daugiau apie skirtingus vyriškus įvaizdžius ir vyrų aprangos kodus skaitykite čia.

Tačiau, teisingai suderinti švarką ir džinsus nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tad pakalbėkime apie tai plačiau.

Kaip teisingai derinti vyriškus švarkus ir džinsus?

Visų pirma, svarbu paminėti tai, kad ne visus švarkus galima derinti su džinsais. Šiam tikslui tinka sportinio ir laisvalaikio stiliaus vyriški švarkai. Tai gali būti medvilniniai, lininiai, tvido ar velvetiniai švarkai. Tuo tarpu, klasikinio stiliaus švarkus geriau dėvėti oficialiomis progomis, darbe (jeigu Jūsų darbovietėje galioja griežtas aprangos kodas) arba susiruošus į prabangų vakarėlį.

svarkas laisvalaikiui

O atskirti klasikinį švarką nuo laisvalaikio stiliaus jo atitikmens nėra sunku. Visų pirma, skiriasi šių dviejų drabužių tipų kišenės. Jeigu siekiate savo garderobe derinti švarkus ir džinsus, pirmieji turėtų būti su prisiūtomis, o ne dekoratyvinėmis kišenėmis. Jos turėtų turėti antkišenius. Ši detalė tokius švarkus paverčia mažiau formaliais ir leidžia juos dėvėti su džinsais. Taip pat verta atkreipti dėmesį į skeltukus. Jie turėtų būti du. Išskyrus smart casual stiliui priskiriamus bleizerius, kurie tradiciškai siuvami su vienu skeltuku.

Spalva, kalbant apie švarkų ir džinsų derinimą, taip pat yra svarbi. Tinkamiausiomis vyriškų švarkų spalvomis, kurios dera su džinsine medžiaga, laikomos šios: ruda, chaki, tamsiai mėlyna, smėlinė ir pilka. Jeigu rinksitės švarką su raštu, tinkamiausias pasirinkimas bus vyriški švarkai su langeliais. Tinka ir kai kurių kitų geometrinių figūrų raštai, pvz., eglutės raštas, tačiau, raštai turėtų būti smulkūs. Stambesnius raštus ar ryškesnes spalvas leidžiama rinktis tik vakariniams švarko ir džinsų deriniams.

Derinant švarką ir džinsus, galima į pagalbą pasitelkti skirtingus aprangos stilius:

  • Smart Casual: švarkas + tamsiai mėlyni arba pilki džinsai; klasikiniai vienspalviai marškiniai; plonas kaklaraištis; iš avalynės – oksfordai arba monkai; fantazija (nosinaitė švarko kišenėje), deranti su marškinių spalva;

smart casual svarkasfoto@pinterest

  • Sportinis arba laisvalaikio stilius: po švarku užsivelkami paprasti marškinėliai (leidžiami netgi marškinėliai su užrašais); kedai arba snikeriai; vyriška rankinė arba kuprinė;

laisvo stiliaus svarkasfoto@pinterest

  • Vasaros sezono derinys: švarkas (pageidautina – tamsiai mėlynos spalvos su dryželiais arba languotas) + laisvi marškinėliai; mokasinai arba loaferiai; keliais tonais už švarko spalvą šviesesni džinsai (tai suteikia įvaizdžiui sodrumo).

languotas svarkasfoto@pinterest

Kaip teisingai dėvėti švarką?

Pagrindinės švarko dėvėjimo taisyklės yra nusistovėjusios ir bent vieną iš jų esame girdėję kiekvienas iš mūsų. Tačiau, verta prisiminti ir turėti omenyje jas visas. Tad, kokios gi tos taisyklės? Visų pirma, marškinių rankogaliai turėtų šiek tiek matytis iš po švarko rankovių. Antra, švarko atlapai neturėtų būti platesni, nei 7 cm. Kita taisyklė, susijusi su atlapais – jų plotis diktuoja kaklaraiščio plotį. Prie platesnių atlapų derinamas platesnis kaklaraištis ir atvirkščiai.

Skeltukas nugaroje – taip pat labai svarbus švarko elementas, be kurio neįsivaizduojami šiuolaikiniai švarkai. Ši detalė teikia patogumo, švarkas su skeltuku mažiau kausto judesius. Na, o kalbant apie sagas, svarbu žinoti, kad sagstomos visos, išskyrus paskutiniąją. Jeigu švarkas turi tik vieną sagą, o tai itin madingas, šiuolaikiškas sprendimas, itin tinkantis liekniems vyrams, ji turėtų būti visada užsegama.

svarkas su skeltuku

Ypatingą dėmesį, renkantis švarką, reikėtų teikti ne tik jo modeliui, bet ir tinkamam dydžio pasirinkimui. Tai labai svarbus aspektas, nes tik tinkamo dydžio švarkas guls ant Jūsų kaip nulietas. Lengvai suprasite, ar švarkas – tinkamo Jums dydžio, jei atsižvelgsite į savo savijautą, pasimatavus šį drabužį. Jūs turite jaustis taip, tarsi gimėte su šiuo švarku. Neturėtumėte jausti kaustymo, tačiau ir kabantis kaip maišas švarkas Jūsų nepapuoš.

Rinkdamiesi švarko ir kitų drabužių derinius, stenkitės sukurti vientisą įvaizdį. Jeigu įpinate neformalaus aprangos stiliaus elementą, tuomet ir kiti drabužiai turi būti neformalūs, laisvesni. Tačiau, jeigu pasirinkote klasikinį švarką, tai ir marškiniai ir kelnės turėtų būti klasikinio stiliaus, nes toks švarkas nederintinas su džinsais ar kitomis laisvalaikio tipo kelnėmis. Taigi, kaip ir visur, renkantis švarko ir kitų drabužių derinius, reikia pasitelkti stiliaus jausmą ir vengti kraštutinumų. Tada Jūsų įvaizdis bus vientisas ir patrauklus.

klasikinis svarkasfoto@pinterest

Kaip pasirinkti švarką, tinkantį Jūsų figūrai?

Net pats prabangiausias švarkas atrodys neskoningai, jeigu nepritaikysite jo savo ūgiui ir kūno sudėjimui. Tad, atsižvelgti į savo figūros ypatumus, renkantis švarką, vyrams lygiai taip pat svarbu, kaip moterims derinant vakarinę suknelę prie savo figūros. Taigi, kokiam kūno sudėjimui, koks vyriškas švarkas – pats tinkamiausias?

  • Aukštiems vyrams skirti kostiumai turėtų būti prailginto tipo tam, kad kompensuotų aukšto vyro figūros ypatumus. Na, o tam, kad vizualiai paslėptumėte rankų ilgumą, reikėtų šiek tiek prailginti švarko rankoves, pridengiant dalį delno;
  • Liekniems vyrams patartina rinktis švarkus su dvejais šoniniais skeltukais, taip suteikiant figūrai pilnumo;
  • Neaukštiems vyrams reikėtų rinktis vienaeilius švarkus, su viena ar dvejomis sagomis. Toks modelis vizualiai prailgina figūrą. Papildomo ūgio suteikia ir skeltukai, todėl jie būtini neaukšto ūgio vyrams. Taip pat, tokio kūno sudėjimo vyrai turėtų rinktis patrumpintus švarkų modelius, nes jie vizualiai prailgina kojas. Na, o švarko atlapai, tinkami neaukštiems vyrams: turėtų būti siauri ir ilgi, aštriais kampais. Taip pat tokio sudėjimo vyrams reikėtų vengti dvieilių švarkų su trimis ir daugiau sagų, bei kišenių su antkišeniais.
  • Stambiems vyrams tinkamiausi švarkai – vizualiai ištempiantys figūrą. Labiausiai tinkami šiam tikslui – vienaeiliai švarkai su viena ar keliomis sagomis. Stambesniems vyrams taip pat nepatartina vaikščioti atsisagsčius švarką. Atlapai, kaip ir neaukštiems vyrams, turėtų būti siauri ir ilgi. Kitaip tariant, abiejų šių vyriškų figūrų tipams tinka švarkų modeliai, vizualiai ilginantys torso liniją. Taip pat, stambaus sudėjimo vyrams reikėtų rinktis plataus liemens ir tiesaus silueto švarkus.

Taigi, jau žinote pagrindines gudrybes, kaip teisingai išsirinkti vyrišką švarką. Dabar galite pasižvalgyti po Getstyle.lt siūlomus švarkų modelius.

svarkas