Kaip rengsimės 2018-aisiais? Įdomiausios ateinančių metų tendencijos!

Kaip rengsimės 2018-aisiais? Įdomiausios ateinančių metų tendencijos!

2018-ieji spindės ryškiomis spalvomis, blizgučiais, metalinio blizgesio audiniais ir sužydės įvairiaspalvėmis gėlėmis, kurių motyvais dizaineriai puošia ne tik pavasario-vasaros, bet ir šaltojo metų laiko drabužius. Dar viena tendencija, pastebima ateinančių metų mados pristatymuose: atsigręžimas į praėjusio amžiaus 80-uosius metus. Ši kelionė laiku sugrąžina kvadratinių pečių moteriškus švarkus, plačias, pūstas, neįprastai rauktas rankoves, kombinezonus, kelnes aukštu juosmeniu ir, žinoma, jau minėtus blizgučius.

Šiam puošybos elementui mados kūrėjai skiria ypatingą dėmesį ir siūlo mums ne tik pačius blizgučius, bet ir spinduliuojančias audinių spalvas: metalic mėlyną (taip pat ir jai artimą turkio spalvą), vyno, akį rėžiančią rožinę ir kitus plieninių atspalvių audinius. Keista tai, kad seniau vasaros topuose karaliavusi turkio ar metalic mėlyna spalva dabar šturmuoja šaltojo sezono mados viršūnes.

rozinis stilius                          foto@pinterest

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį ir į minėtą išskirtinai rožinę spalvą. Jeigu absoliuti rudens-žiemos sezono lydere vis dar laikoma raudona, kurios drabužiais patariama puoštis nuo galvos iki kojų, tai pavasario-vasaros sezonas siūlo atitinkamą rengimosi būdą, naudojant rožinės spalvos rūbus. Tai išskirtinis 2018-ųjų metų bruožas – vienos spalvos drabužių komplektas. Kai net ir aksesuarus patariama rinktis tos pačios spalvos. Na, o kalbant apie rožinės spalvos atspalvius, kuriais puošimės kitais metais, dominuoja visa spalvinė gama: nuo ryškios fuksijos iki pastelinių variacijų. Pagaliau merginos galės išreikšti savo romantišką prigimtį.

Kailiai, kutai, gyvūnų kailių raštai ir sprogstantys žiedai – atsigręžimas į laukinę gamtą

Ateinančiais metais moterys ir merginos skatinamos ne tik išreikšti savo romantiškąją prigimtį, puošiantis rožinės spalvos drabužiais, bet ir atsigręžti į pirmykštę, laukinę moters prigimtį. Ši tendencija atsiskleidžia grįžimu prie kailių, odos, zomšos. Taip pat gręžiamasi į tradicinę Amerikos kultūrą, kurios širdyje tebegyvuoja indėnų ir kaubojų kultūra. Kaubojiški marškiniai, odiniai švarkai su kutais, madingi kaubojiški batai. Visos šios tendencijos ypač išryškėja ateinančio pavasario-vasaros sezono mados pristatymuose. Jos neaplenkia ir papuošalų: puošimės pakabučiais ir auskarais su plunksnomis, kutais.

cowboy drabuziai                                                                                                     foto@pinterest

Kita svarbi, laukinės moters archetipą primenanti tendencija: drabužiai, puošti gėlių ornamentais. Jos puošia tiek sukneles, tiek marškinėlius, tiek kaklaskares ar sijonus, ir kostiumus. Pasipuošusi gėlėta suknele, būsite ne tik išskirtinai madinga, bet ir viliojančiai moteriška. Naujausias topas – siuvinėtos gėlės. Besigręždamos į savo pirmykštę prigimtį, turėtume atkreipti dėmesį ne tik į kailius, kutus ar tarsi gėlių pieva žydinčius rūbus, bet ir į etninius motyvus. Madingi ne tik iš Amerikos čiabuvių pasiskolinti, bet iš Rytų šalių mus pasiekiantys motyvai.

Todėl šioms tautoms būdingais raštais ir printais puošti drabužiai – itin laukiami Jūsų spintoje. Apie printus derėtų pakalbėti plačiau. Jau ne pirmus metus madinga naudoti įvairius iš reklamų pasiskolintus logotipus, tarsi iš komiksų knygelių išplėštus ir ant audinio perkeltus super herojus vaizduojančius paveikslėlius, o ateinančiais metais juos pagyvins avangardinio meno bei tradicinių tautinių motyvų printai. Podiumus užkariauja rūbai, primenantys ištisus avangardinio meno atstovų tapytus paveikslus.

Vis dar madingi ir gyvūnų kailių raštai, kuriuos dizaineriai ateinančiame 2018-ųjų metų šiltajame sezone rekomenduoja maišyti tarpusavyje. Leopardo kailio raštai nebenaudojami kaip atskiras elementas, o miksuojami su kitų gyvūnų kailių raštais. Taip pat ir su kitais raštais: juostomis, geometrinėmis figūromis ir kt.

Drabužiai, primenantys vyriškus kostiumus

Vyriško kirpimo drabužiai tai išnyksta iš regėjimo lauko, tai vėl į jį sugrįžta. Ateinančiais metais kostiumai, griežta, vyriška pečių linija vėl itin aktualūs. Be tradicinio stiliaus juodos ir baltos spalvos kostiumų ir švarkų, ant mados podiumų žengia ir švelnių pastelinių atspalvių kostiumai, pasiūti iš žaviai krentančių audinių. Paįvairinti vyriško kirpimo detalėmis, jie visiškai ištrina skiriamąją liniją tarp vyriškosios ir moteriškosios mados.

kostiumas                                                                                                      foto@pinterest

Madingi ir tvido paltai, bei languoti švarkai ir marškiniai, kurie taip pat kiek būdingesni vyriškajai madai. Na, o minėtuosius vyriškojo kirpimo švarkus patariama derinti su golfais ir liemenėmis, taip atiduodant duoklę praėjusio amžiaus 8-ajam dešimtmečiui. Sluoksniavimas, apskritai, itin populiarus ateinančių metų madoje. Dizaineriai pataria sluoksniuoti netgi sukneles. Akivaizdu, kad 2018-ieji – drąsių sprendimų metai.

Tačiau, nepaisant to, kad dizaineriai siūlo sluoksniavimą ir skirtingų faktūrų derinimą, tai reikia daryti labai atsargiai. Jeigu derinate kelis, atrodytų, vienas su kitu nederančius drabužius, kelis kartus pasimatuokite, apgalvokite visus variantus ir, tik devynis kartus pamatavusios, kirpkite. Štai čia ir slypi atsainaus stiliaus paslaptis: jis atsainus, tik iš pirmo žvilgsnio. Tam, kad šis stilius atrodytų atsainiai nepriekaištingai, prie veidrodžio reikia praleisti nemažai laiko.

Kas dar bus madinga 2018-aisiais?

2018-ieji margi ir pulsuojantys pirmykšte energija. Jie siūlo mums jaustis patogiai, dėvint minkštus ir jaukius kailius, eksperimentuoti, sluoksniuojant audinius ir prisiminti ne tik vadovėliuose nugulusią praeitį, bet ir kur kas naujesnius, bet taip pat mūsų atmintyje jau blunkančius, 8-ąjį ir 9-ąjį XX amžiaus dešimtmečius. Tačiau, norėtųsi paminėti dar keletą, taip pat svarbių mados tendencijų, kurios šturmuoja 2018-ųjų mados pristatymų podiumus:

  • Džinsas

Buvęs nenukonkuruojamu lyderiu 2017-ųjų rudenį, džinsinis audinys savo pozicijų neapleis ir 2018-aisiais. Daugelis merginų ir moterų pamėgo džinsą. Tad, nenuostabu, kad jis tapo toks populiarus. Ateinančio pavasario sezono metu bus madingi džinsų modeliai, siaurėjantys apačioje, sodrių mėlynų atspalvių, pratrinti, su nedideliais, tarsi netyčia atsiradusiais pažeidimais. Kasdieniniame stiliuje karaliaus juodos spalvos skinny tipo džinsai.

dzinsai                                                                                           foto@pinterest

                                                                                    

  • Žvilgsnį traukiančios kojos

Tai vienas iš pagrindinių šiltojo 2018-ųjų metų sezono akcentų. Moterys kviečiamos rinktis spalvotas, akį traukiančias pėdkelnes, taip pat pėdkelnes, puoštas nėriniais ir neįpratusias printais. Sezono taisyklė: „Pėdkelnės gali būti bet kokios, svarbu, kad nebūtų nuobodžios“. Prie išraiškingos suknelės derinkite vieno tono pėdkelnes, na, o prie vienspalvės suknelės derinkite drąsesnes pėdkelnes. Jeigu aprangos kodas neleidžia tokių eksperimentų, rinkitės bent jau kiek drąsesnes, smulkiais raštais puoštas pėdkelnes.

pedkelnes                                                                                                 foto@pinterest

  • Paltai, sėkmingai konkuruojantys su striukėmis

Kalbai pakrypus apie viršutinius lauko drabužius, tiek vyrai, tiek moterys dažnai pasidalina į dvi stovyklas: vieni pripažįsta išskirtinai tik paltus, kitiems jie atrodo nepatogūs ir varžantys judesius. Todėl, pastarieji pirmenybę teikia kur kas patogesnėms striukėms. Tačiau 2018-ieji dosnūs tiek vieniems, tiek kitiems. Žiemą vis dar karaliaus pūkinės, oversize striukės, na, o pavasario mados viršūnes šturmuos paltai.

paltas                                                                                                          foto@pinterest

Jie siūlomi skirtingų stilių, ilgio ir įvairių spalvų, taigi, kiekvienas ras tinkamiausią. Ir nepaisant to, kad dizaineriai į podiumus iškelia grubios faktūros paltus, pagrindinė jų funkcija – pabrėžti moteriškos figūros privalumus. Kita vertus, kaip ir striukių Olimpe, taip ir paltų karalystėje viešpatauja populiarusis oversize modelis.

Taigi, akivaizdu, kad 2018-ieji mus stebins ne tik metalic spindesiu, bet ir toliau kvies apsisausti oversize stiliaus drabužiais bei pasinerti į kailių teikiamą komfortą bei prabangą, ar paskęsti laukinių, sprogstančių žiedų karalystėje. Nebijokime eksperimentuoti ir žaisti faktūromis, spalvomis, skirtingais raštais. Kurkime skoningai atsainų stilių, sluoksniuodami skirtingus drabužius, spindėkime ir žavėkime savo nepakartojamu, išskirtiniu įvaizdžiu.

drabuziai