7 žymiausių brand'ų batų istorijos
getstyle

7 žymiausių brand'ų batų istorijos

Jų atsiradimo istorijos žinojimas Jūsų batus padarys dar ypatingesniais. O galbūt Jums kyla klausimas, kodėl būtent šie batai tapo tokiais žinomais, o jų populiarumo žvaigždė niekada nenusileidžia? Pabandysime Jums atsakyti į šiuos klausimus.

Converse yra amerikiečių batų kompanija, kurios gamybos produkcija yra nukreipta į drabužių, čiuožimo batų ir laisvalaikio sportinių batelių industriją. Converse yra vienas ikoniškiausių ir žinomiausių batelių laisvalaikiui prekės ženklų. Įmonės veiklos pradžia – 1908 metai. Converse kūrrėjas – Marquis Mills Converse. Po maždaug šimto metų sėkmingos veiklos korporacija Nike nupirko Converse prekės ženklą už maždaug 305 mln. Dolerių. Iki šių dienų išliko beveik nepakitęs šių sportinių batelių stilius ir specifika – guminis padas, apvalus guma gaubtas viršus, ties padu juodos juostelės (ar juostelių) apvadas. Populiarumo batams suteikė sėkmingai realizuota „One Star“ reklaminė kampanija – ryškios sportinių batelių spalvos ir žvaigždė. Covers‘us ėmė nešioti visi – JAV kariai, krepšininkai, vyrai, moterys, pankai, o galiausiai jaunimas visame pasaulyje. Turbūt daug kam šie paprastučiai sportiniai bateliai primena ir sovietinius laikus. Šiandien šių sportinių batelių kaina gali siekti iki 300 dolerių ir daugiau.

Lacoste prekės ženklo istorija prasidėjo nuo Rene Lacoste ir Prancūzijos regbio rinktinės žaidėjo Allan Muhr susitarimo – sportininkas įsipareigojo padovanoti R. Lacoste krokodilo odos lagaminą, tuo atveju jeigu jo komanda laimės Dalaso taurės turnyrą. Rungtynės buvo laimėtos. R. Lacoste imtas šmaikščiai vadinti „krokodilu“, o vienas jo bičiulis išsiuvinėjo krokodilą ant R. Lacoste sportinio megstuko. Taip ant „Lacoste“ gaminių atsirado krokodilo ikona. Sportiniai bateliai neišimtis. Populiariausia jų spalva – balta. Didelį originalių „Lacoste“ sportinių batelių pasirinkimą galite rasti getstyle.lt internentinėje drabužių parduotuvėje.

Timberland (arba sutrumpintai, skambiai vadinami „timbais“) savo istorija pradėjo skaičiuoti nuo 1952 m. kai pusamžis Nathanas Schwarzas įsigijo dalį batų fabriko Masačusese. Tada šiam vyrui ir gimė genialiai paprasta idėja gaminti geltono atspalvio batus. Šios kompanijos centras yra Bostone, tačiau Timberland ofisai išsidėstę visame pasaulyje, o apie 90 proc. produkcijos pagaminama Azijoje. 2010 m. Timberland nusipirko prekinių ženklų korporacija VF, kuriai priklauso tokie ženklai, kaip „Wrangler“, „Eastpak“, „Lee Jeans“, „The North Face“.

Drąsus ir itin išpolpuliarėjęs kompanijos šūkis – „Kokybė didesnė nei Jums kada nors reikės“ – parodo aukštą, užtikrintą, energingą ir veržlią šios batų kompanijos vertę ir savivertę. Ir tai nestebina – su originaliais Timberland batais tikrai išvaikščiosite nevieną sezoną. Šios batų įmonės logotipe vaizduojamas medis, kuris simbolizuoja natūralumą, aplinką

New Balance sportinių laisvalaikio batelių atsiradimo istorija ir idėjinė pradžia ganėtinai komiška – jie sukurti užsibrėžus tikslą atkartoti vištos kojos skeletą. Ši geniali mintis kilo anglų emigrantui JAV William’ui Riley. Prie šių batelių kūrimo ir tobulinimo prisidėjo ne vienas talendžtingas kūrėjas – nuo 1954 m. šį prekės ženklą įsigijo Paulas Kiddas. Jo iniciatyva New Balance buvo siejami su tokiomis asmenybėmis, kurios nebijo išsišokti prieš visuomenę ir atviri naujovėms. O kas jaunimo tarpe tokiais būti nenorėjo/nenori? Atsakymas daugiau nei aiškus. Po 18 m. kompaniją imasi valdyti sportininkas Jimas Davisas – jo dėka šie sportiniai bateliai rado savo savininkų armiją ne tik JAV, bet ir Europos šalyse. Šiandien šios kompanijos apyvarta siekia iki milijardo dolerių, o svarbiausia yra tai, kad ši avalynė laikoma elitine, skirta žmonėms, turintiems individualų stiliaus skonį. Getstyle.lt internetinėje drabužių parduotuvėje galite rasti didelį originalių šių sportinių batelių pasirinkimą.

UGGjau vien į juos žiūrint pasidaro patogu, jauku ir šilta. Ypač dabar kai pirmasis sniegas įrodo, kad žiema jau atėjo... Šios avalynės pradininkas iš Australijos kilęs banglentininkas Bryan Smith. Keliaudamas į JAV vyras atvežė keturias dešimtis batų porų piemenims, kurie buvo pagaminti iš avikailio. Nuo 1980 m. uggai tapo patogumą ir atsiplaidavimą simbolizuojančia avalyne, o įmonė pradėjo vykdyti reklaminę kampaniją, kuri aiškiai teigė, kad šie batai yra prestižiniai. Iš pirmo žvilgsnio paprastą batų modelį šiandien atkartoti stengiasi ne viena batų įmonė. Originalius ugg’us atpažinti nėra sudėtinga: neoriginalūs batai lengvai išsitepa nuo šlapio, sudribusio sniego. Su tokia problema nesusidursite turėdami originalius batus.

Rankiniu būdu siūvami batai atrodo sudėtinga ir neįmanoma? Tod’s prekės ženklo pradžia buvo būtent tokia. XX a. iš Italijos kilęs Fillip Della Valle įkuręs jaukią, mažą batų dirbtuvėlę ėmė siuti batus. Įdomu tai, kad batų autorius šiuos batus visų pirma siejo tik su vyrais – batai buvo siūvami vyrams vairuotojams. Ilgainiui batai tapo ganėtinai universaliais – juos nešioja ir vyrai ir moterys – ir kasdien ir ypatingomis progomis. Paradoksalu, bet vairuotjų dirbančių su tokia avaline tikrai nėra daug. Šios įmonės mokasinų apyvarta ir populiarėjimas yra sparčiai augantys.

Hunter batų įmonė škurta amerikiečių verslininko Henry Lee Norris. Veiklos pradžioje įmonė vadinosi Rubber Company, o tik vėliau Hunter. Batai ypatingi tuo, kad guma iš kurios jie gaminami, išgaunama iš naujai patentuotos, novatoriškos technologijos (vulkanizacijos). Hunter – batai, kurių nieks nepakeis šlapiu, drėgnu, šaltu oru. Tai britų paveldo ženklas Šios firmos avalynės getstyle.lt internetinėje parduotuvėje yra didžiulis pasirinkimas. Žinoma, kalbėdami apie šį prekės ženklą pirmiausia pagalvojame apie „Wellington boot“ batų modelį. Pastarieji pavadnti hercogo vardu, o labiausiai išpopuliarėję filmuko herojaus meškiuko Padingtono dėka (filmuke jis avėjo raudonais velingtonais). Šių batų populiarumas išaugo Antrojo pasaulinio karo metu. Militaristinio stiliaus auliniai batai „Green Wellington“ sukurti 1955 m. madingi, populiarūs ir šiandien.

Net neabejojame, kad nešioti nuostabius batus, žinant jų atsiradimo istoriją, daug maloniau!

batai